Antibes: Camilli na swojej ziemi!

Eric Camilli, prowadzony przez Thibaulta de la Haye, wygrał 59. edycję Rajdu Antibes Côte d'Azur, wyprzedzając czołową załogę Mistrzostw Francji: Yoanna Bonato i Benjamina Boullouda. Anthony Fotia i William Hanocq zdobyli swoje pierwsze podium w Mistrzostwach Francji.

opublikowany 11/05/2024 à 15:42

Emmanuela Nauda

0 Zobacz komentarze)

Antibes: Camilli na swojej ziemi!

Foto: Bastien Roux / DPPI

Autor szalonego pierwszego etapu z pięcioma krótkimi czasami i dużą różnicą między pierwszym odcinkiem specjalnym, Eric Camilli (i20 N Rally2-Team Bonneton HDG-2C Compétition) odniósł swoje czwarte zwycięstwo w Mistrzostwach Francji.
Ten sukces ma szczególną wartość dla byłego mieszkańca ul WRC odkąd odniósł pierwsze zwycięstwo na swojej ziemi.
„To jest szczęście!  Camili wypalił. To był bardzo dobry wyścig. W samochodzie czuliśmy się naprawdę komfortowo. Od początku naszego programu dużo pracowaliśmy, to prawdziwe zwycięstwo zespołowe. »

 

Cóż za sekwencja Yoanna Bonato (C3 Rally2-Trajectus Motorsport)! Po zwycięstwach w Rhône-Charbonnières, a następnie na Wyspach Kanaryjskich, w ciągu trzech tygodni zdobył trzecie z rzędu podium. Drugi w Antibes kierowca Citroëna spisał się bardzo dobrze we wstępnym rankingu Mistrzostw Francji: „Duże punkty w walizce! » 

 

Yoann Bonato ze swoim „szefem”: Benoît Tréluyer – fot. Grégory Lenormand / DPPI

 

Anthony Fotia (C3 Rally2-PH Sport firmy Minerva Oil) szybko poczuł się pewnie za kierownicą Rally2. Na drogach, które dobrze zna, Fotia potwierdził swoją prędkość, zajmując dobre trzecie miejsce, utrzymując Bonato pod presją. „Ten występ dodaje nam pewności siebie”, cieszyła się Fotia.

Anthony Folia/William Hanocq – fot. Bastien Roux / DPPI

Clairay zadaje podwójny cios

Hugo Margaillan (i20 N Rally2-CHL Sport Auto) zdobywa duże punkty w Mistrzostwach Francji. Dojechał na czwartej pozycji przed Jean-Baptiste Franceschi (Fiesta Rally2-Sarrazin Motorsport-Iron Lynx).

 

Jean Baptiste Franceschi/Jules Escartefigue – Zdjęcie Bastien Roux / DPPI

 

Za kierownicą nowego spodziewano się Raphaëla Astiera (CHL Sport Auto). Alpine A110 Rally GT+.
Obietnice dotrzymano z zadrapaniem w SS 2, ale problemy mechaniczne położyły kres temu pierwszemu pojawieniu się.

Po odejściu na emeryturę Cédrica Roberta (A110 Rally-Team Bonneton HDG-2C Compétition) w piątkowy wieczór zwycięstwo w klasyfikacji z napędem na dwa koła było otwarte.

 

Yann Clairay/Gilles de Turckheim – Zdjęcie Bastien Roux / DPPI

 

Pierre Roché (A110 Rally-Team FJ) i Yann Clairay (A110 Rally-Code Racing) toczyli zacięty pojedynek przez dwa dni!

Po delikatnym początku sezonu (porzucenie w Le Touquet, a następnie Nouveau Rajd samochodowy w „Charbo”) Clairay wykorzystał Antibesa, aby mieć ostatnie słowo. Kierowca z 2 zwycięstwami w Mistrzostwach Świata FIA GT1 (2010) odniósł podwójne zwycięstwo, wygrywając w 2 Wheel Drive i w Trophy Alpine Rajd Elfów.

 

Finałowa piętnastka rajdu Antibes-Lazurowe Wybrzeże

0 Zobacz komentarze)