Wyspy Kanaryjskie: Bonato nieznacznie przed Franceschi, Francuzi dominują na Wyspach Kanaryjskich

Na zakończenie pierwszego etapu rajdu Hiszpanii Yoann Bonato i Benjamin Boulloud objęli prowadzenie w Las Palmas. Wyprzedzają pozostałą załogę francuską, Mathieu Franceschiego i Andy'ego Malfoya. Dzielni zaledwie 0”3 Tricolores powinni jutro powalczyć o zwycięstwo.

opublikowany 03/05/2024 à 19:25

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Wyspy Kanaryjskie: Bonato nieznacznie przed Franceschi, Francuzi dominują na Wyspach Kanaryjskich

Yoannowi Bonato udało się utrzymać niewielką przewagę na szczycie Wysp Kanaryjskich (fot. Red Bull)

Rozpoczęło się wczoraj wieczorem przed dużą publicznością w Las Palmas, podczas 2e runda mistrzowska ERC Rok 2024 był kontynuowany dzisiaj. W programie znalazło się sześć odcinków specjalnych i nieco ponad 94 kilometry z pomiarem czasu. Ścigając się pod błękitnym niebem i przy stale rosnących temperaturach, w ten piątek odbyła się wielka bitwa o najlepsze miejsca.

Zeszłoroczny zwycięzca, Yoann Bonato, wyruszył z chęcią zdobycia dubletu. Pokonując Haydena Paddona, który dzień wcześniej zwyciężył na ulicach Las Palmas, Bonato natychmiast dał jasno do zrozumienia swoje intencje. Udało mu się dobrze zarządzać oponami Michelin, od czasu do czasu oddawał swoją pozycję lidera na rzecz Mathieu Franceschi (SS3), a następnie Alejandro Cachona (SS4), zanim odzyskał swoją pozycję na początku 2.e pętla. Autor 2 najlepszych czasów w ciągu dnia, kierowca 2 Alpes utrzymał pozycję lidera, ale absolutnie nie mógł się zrelaksować. „ Walka jest zacięta, daje dużo frajdy » – podsumował. Wrócił do parku serwisowego z zaledwie 0”3 przewagą nad Mathieu Franceschi z perspektywą jutrzejszego miłego pojedynku.

Choć ten ostatni cieszy się opinią mniej utalentowanego na asfalcie, dzisiaj udowodnił, że poczynił duże postępy. Zainstalowany na pierwszym miejscu po SS3, nie był w stanie utrzymać swojej pozycji, ale nadal pozostawał bardzo blisko swojego rodaka. Również korzystając z opon Clermont kierowca Fayence będzie jutro w dalszym ciągu odnosił swój pierwszy sukces w ERC. Jeśli obu Francuzów rozdzieli oddech, udało im się wypracować przewagę nad przeciwnikami. Hayden Paddon, który był konsekwentny, ma 3e przy 12”1 Diego Ruiloba ma 4 latae przy 17”2 i José Suarez przy 21”3.

Drugi i ostatni etap tej 48e edycja składać się będzie z 6 odcinków specjalnych, w tym najdłuższego odcinka rallye (27,70 km). W sumie będzie to stanowić 97,22 km na czas.

Klasyfikacja na koniec pierwszego etapu rajdu Wysp Kanaryjskich

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz