L 'Alpine Debiut A110 Rallye GT+

To właśnie na drogach Rajdu Antibes Côte d'Azur pojawi się nowa brońAlpine, A110 Rallye GT+, zadebiutuje w Mistrzostwach Francji.

opublikowany 09/05/2024 à 10:11

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

L 'Alpine Debiut A110 Rallye GT+

© Alpine

Ewolucja A110 Rajd samochodowywersja GT+ oferuje kilka nowych funkcji, głównie aerodynamicznych. Nowy przedni zderzak pozwoli kierowcom skorzystać z większej aerodynamicznej siły docisku, natomiast z tyłu pojawi się kompletne skrzydło, które również poprawi siłę docisku i stabilność. Nowa tylna szyba z włókna węglowego pomaga zmniejszyć masę samochodu.

Silnik turbo o pojemności 1,8 l może rozwinąć moc do 330 koni mechanicznych. Ten nowy samochód będzie obecny w ten weekend w Mistrzostwach Francji w rękach Raphaëla Astiera. Pozostałe A110 Rallye GT+ powinny wówczas zapełnić listy zgłoszeń w kategorii GT Plus.

Alpine ogłosił powrót do rajdów w 2019 roku wraz z napędem na dwa koła A110 Rally. Zwyciężył od debiutu w 2020 roku, czasami wygrywał rajdy także w klasyfikacji generalnej, mimo sprzeciwu z napędem na cztery koła. Do tej listy możemy dodać trzy tytuły w swojej kategorii w Mistrzostwach Francji i dwa Puchary FIA w kategorii R-GT.

Rodowód, który nowe A110 Rallye GT+ musi uhonorować w tym sezonie! Aby zachować konkurencyjność, konieczne było pojawienie się ewolucji maszyny: « Z roku na rok konkurencja stawała się coraz większa, więc musieliśmy opracować produkt, aby mieć nadzieję, że po raz kolejny będziemy mogli zagrać w psucie zabawy na naszych ulubionych odcinkach specjalnych. A110 Rallye GT+ bazuje na A110 Rally, aby ograniczyć koszty, a jednocześnie spełniać określone wymagania FFSA, co daje nam większą swobodę, a jednocześnie pozwala nam oferować zestaw do konwersji naszym obecnym klientom.” – wyjaśnił Lionel Chevalier, dyrektor techniczny Signatech.

„W ten sposób będzie mogła wyrazić siebie na pięknych boiskach we Francji, Hiszpanii i krajach Beneluksu. Projekt rozpoczął się jesienią ubiegłego roku i osiągnęliśmy wszystkie niezbędne kamienie milowe, aby Raphaël Astier mógł w tym tygodniu zasiąść za kierownicą w Antibes, co stanowi prawdziwy ukłon w stronę zwycięstwa Nicolasa Ciamina podczas edycji 2021! »

CZYTAJ TAKŻE >Castine: Zwycięstwo Margaillana

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz