60. zwycięstwo w karierze Sébastiena Ogiera, nowego rekordzisty Rajdu Portugalii

Sébastien Ogier kontynuuje kolejne zwycięstwo w WRC. Trzy tygodnie po Chorwacji ośmiokrotny mistrz świata narzuca swoje prawo Portugalii.

opublikowany 12/05/2024 à 14:27

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

60. zwycięstwo w karierze Sébastiena Ogiera, nowego rekordzisty Rajdu Portugalii

© Paulo Maria / DPPI

  • Cierpiał, nie zawsze szczęśliwy za kierownicą swojego Yarisa, ale Sebastian Ogier zakończył się zwycięstwem. Wysunięty na szczyt klasyfikacji generalnej po odpadnięciu Kalle Rovanperä z drugiego sobotniego odcinka specjalnego, Gapençais opanował swój temat, aby zebrać 60e sukces w swojej karierze.
  • Od sobotniego wieczoru droga dla pilota była prawie wolna Toyota którego główny rywal Ott Tanak już się ukłonił, mówiąc, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie trudno szukać Sébastiena Ogiera. Wszystko poszło dobrze dla Francuza, który niedzielę rozpoczął od zera, co później pozwoliło mu opanować końcówkę Rajd samochodowy z Portugalii.
  • Świadomy, że nie może już regularnie odnosić zwycięstwa, Ott Tänak był zadowolony z gry o punkty w Super Sunday. Ranking, w którym udało mu się wyprzedzić weekendowego rywala, nawet jeśli osiągnął to, co najważniejsze: zwycięstwo. Thierry Neuville miejsce w czołowej trójce z ponad minutą przewagi nad liderem, ale przede wszystkim z najlepszym czasem na Power Stage.
  • Zwyciężył trzy tygodnie temu w Chorwacji, po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając Estończyka o 7. Podczas Power Stage Sébastien Ogier nie podjął całego ryzyka i zapewnił sobie dobre 9. miejsce, co dało mu 4 dodatkowe punkty. W połączeniu z 2 z soboty i 18 z Super Sunday opuszcza Portugalię z 5 w walizkach. Do tego musimy dodać rekord zwycięstw w tej imprezie, ponieważ jest to jego 25e zostać absolutnym rekordzistą przed Markku Alénem (5).

Fourmaux u stóp podium

  • Bardzo dobry weekend odAdriana Fourmaux. Pewny siebie za kierownicą swojego Forda Pumy, Northerner sprawiał wrażenie bardzo pilnego na portugalskiej ziemi. Za ciasno, żeby szukać Toyoty i Hyundai pierwszego dnia, pilot M-Sport ciężko pracował, żeby nie dać się wypuścić.
  • Strategia ta opłaciła się, gdyż Dani Sordo wykazał się delikatnością pod koniec sobotniego dnia, a Adrien Fourmaux wykorzystał okazję i awansował na 4. miejscee z pierwszej niedzieli specjalnej. Następnie powiększył lukę, aby umocnić swoją pozycję, odnotowując nowy zachęcający wynik. „ To dla nas dobre punkty (...) Jestem bardzo szczęśliwy, dzięki zespołowi mieliśmy rytm przez cały mecz," uśmiechnął się.
  • W mistrzostwach Thierru Neuville powiększa przewagę na prowadzeniu i ma teraz przewagę nad Elfynem Evansem o 24 długości (110 na 86). Ott Tänak awansował na 3. miejsce (79), a Adrien Fourmaux spadł na 4. miejsce (71). Sébastien Ogier jest 5. (70).

Klasyfikacja generalna po SS22 Rajdu Portugalii

  • W WRC2, mimo że Nikołaj Gryazin zajął czołowe miejsce w kategorii, nie zgromadził punktów zwycięstwa. Rosjanin zdecydował się nie liczyć tej imprezy do sezonu, a sukces przypadł Hiszpanowi Janowi Solansowi, który po raz pierwszy zwyciężył w WRC2. Na podium towarzyszyli mu Josh McErlean i Lauri Joona, a ich pierwsza obecność pojawiła się także na pudle.
  • Dla Yohana Rossela ten weekend był bardzo bogaty w wydarzenia. Habowie przeżyli wszystkie swoje emocje. Lider po odejściu Olivera Solberga na emeryturę kierowca Citroëna doznał następnie przebicia opony, co spowodowało jego obniżenie w hierarchii. Jedna minuta kary za nieprawidłową wymianę elementów bezpieczeństwa po przebiciu opony na SS13 i sekunda za wcześniejsze pojawienie się na torze przy wyjeździe z Parc Fermé położyły kres jego nadziejom w tę niedzielę. „ Jestem trochę rozczarowany. Kiedy potrafisz walczyć o zwycięstwo i kończysz wyścig na 5. miejscu, trudno powiedzieć, że to był dobry weekend– pożałował.

Kompletny ranking

CZYTAJ TAKŻE > Sebastien Ogier będzie na starcie Rajdu Polski

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz