Udany chrzest Stéphane’a Lefebvre’a

Francuz Stéphane Lefebvre podczas swojej pierwszej przejażdżki za kierownicą DS3 WRC zdobył punkty w Rajdzie Niemiec.

opublikowany 25/08/2015 à 17:39

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Udany chrzest Stéphane’a Lefebvre’a

Mistrz Juniorów WRC i Juniora ERC 2014 Stéphane'a Lefebvre'a zadebiutował w ubiegły weekend w fotelu DS3 WRC, podczas zawodów Rajd samochodowy z Niemiec, który koronował Volkswagena i Sébastiena Ogiera.

Dziesiąty na mecie w terenie, o którym niewiele wiedział (jeden start w zeszłym roku), Francuz wiedział, jak uniknąć pułapek, aby wystartować bez większych błędów i zakończyć swój pierwszy przejazd na 10. miejscu z wynikiem pierwszy punkt w WRC do zdobycia.

„Postępowaliśmy na kolejnych etapach i zmniejszyliśmy różnicę w stosunku do załóg referencyjnych. Jestem bardzo szczęśliwy, że ukończyłem ten wyścig zdobywszy tak duże doświadczenie. " skomentował Lefebvre, który przekonał także swojego szefa Yvesa Mattona, dyrektora Citroën Racing.

„Stéphane Lefebvre ukończył wyścig, który zaskoczył wielu. Postępował zgodnie z instrukcjami, które mu przekazaliśmy w piśmie i ogólny wynik przekracza nasze oczekiwania. Jego czasy i międzyczasy są bardzo ciekawe, co zachęca nas do wspierania go w jego postępach. »

Kolejna runda Mistrzostw Świata WRC jest nadal w planach Stéphane’a Lefebvre’a, który na początku października będzie mógł szczególnie wystąpić na drogach Tour de Corse.

Pełną relację z Rajdu Niemiec, przygotowaną przez naszych specjalnych korespondentów za Renem, znajdziesz w numerze 2026 AUTOhebdo, już dostępnym w wersji cyfrowej, a od jutra w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz