Kalendarz WRC 2025… kilka miejsc do podziału

Jeżeli ogłoszenie nastąpi w lipcu, a nie w czerwcu, jak planowano, pozostaje tylko kilka niewiadomych wśród wydarzeń, które będą stanowić kolejny program.

opublikowany 08/05/2024 à 07:53

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Kalendarz WRC 2025… kilka miejsc do podziału

Chorwacja jest jednym z krajów, których obecność w kalendarzu WRC 2025 nie jest jeszcze przesądzona (Fot.: Nikos Katikis/DPPI)

Promotor WRC zapewnia go, że finalizacja jest bliska. Pozostało już tylko kilka spraw do załatwienia i możliwe będzie opracowanie menu uroczystości na przyszłą kampanię WRC. Jeśli chodzi o Simona Larkina, dyrektora ds. wydarzeń, to i tak nie ma się czym martwić. WRC się zacina, a mimo to kandydatów nie brakuje. „ Zapotrzebowanie nigdy nie było tak duże w historii mistrzostw– zapewnia. W dowolnym momencie na moim biurku znajduje się osiem lub dziewięć różnych możliwości na następne trzy lata. Prowadzę rozmowy z krajami na rok 2028. » Na tej długiej liście są już pewne pewniki na rok 2025 ze spotkaniami, których obecność nie jest kwestionowana.

W porządku chronologicznym jest to przede wszystkim Monte-Carlo. Nie osiągnięto jeszcze porozumienia, ale czym byłyby WRC bez tego pomnika? Zespoły ACM powinny wkrótce ponownie wyruszyć w drogę, aby opracować trasę… co jest dobrym znakiem. W ślad za nimi pójdą Szwecja, Safari, Sardynia, Finlandia, Akropol, Europa Środkowa i Japonia. Kanaryjczycy wejdą do elity, a organizator chce dwóch rund w Ameryce Południowej. Argentyna najwyraźniej ma problemy budżetowe, a Meksyk nie pojawia się już w dyskusjach, a Chile i Paragwaj trzymają linę. Jeśli tak się stanie, będzie to 37e powitać A rallye światowy. Dzięki takiemu posunięciu liczba wyścigów zagranicznych wzrosłaby do 4, czego przedłużenie zawsze było jednym z celów promotora. Pewnymi jest także brak Irlandii, która nie powróci w 2025 r. Pomysłodawcy wstrzymali realizację projektu. Obecnie celują w rok 2026. To powinno dać im czas na przekonanie decydentów w ich kraju do przyznania im niezbędnych środków. Po wynegocjowaniu zaledwie rocznego kontraktu, w 2025 roku Polski już nie będzie. Łotwę zastąpi Estonia, zgodnie z zasadą alternacji ustaloną między tymi dwoma sąsiadami. Aby uzupełnić tę listę, trzeba będzie dokonać wyboru w odniesieniu do kilku wydarzeń.

Pytania dotyczą po pierwsze Chorwacji. Wydarzenie, którego specyfika została ponownie odnotowana w tym roku, cieszy nadawcę. Rozważana jest przeprowadzka na wybrzeże Adriatyku, ale Larkin mówi: „ Dziś wiec odbywa się w stolicy. Za każdym razem, gdy organizujesz wydarzenie w pobliżu dużego miasta, masz możliwość dotarcia do wielu osób. Przed zmianą lokalizacji musimy być przekonani, że przyniesie ona coś pozytywnego. » Portugalia również nie ma kontraktu na dalszą obecność w WRC, ale czy ten emblematyczny rajd może stracić swoje miejsce? Jeśli chodzi o oczekiwany od kilku miesięcy przyjazd z Arabii Saudyjskiej, informacji jest niewiele. Być może w Porto podczas 5e rundzie, możliwe będzie doprecyzowanie tych punktów, aby mieć jeszcze dokładniejszy obraz kalendarza na 2025 rok.

Możliwy kalendarz na rok 2025

Monte-Carlo

zamsz

Safari

Chorwacja?

Portugalia?

kanarki

Sardynia

Estonia

Finlande

Acropole

Chile?

Paragwaj?

Europa Środkowa

Japonia

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz