Chorwacja: Gryazin stawia czoła Rosselowi i deszczowi

Choć prognozowano deszcz i wszyscy zawodnicy zastanawiali się, jak poradzą sobie z dniem na śliskiej nawierzchni, opady pozostały dyskretne i ranking nie uległ zmianie. Nikolay Gryazin nadal prowadzi, przed Yohanem Rosselem, Pepe Lopezem i Nicolasem Ciaminem.

opublikowany 20/04/2024 à 21:57

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Chorwacja: Gryazin stawia czoła Rosselowi i deszczowi

Pomimo pewnych obaw związanych z wyborem opon Nikolay Gryazin utrzymał prowadzenie w WRC2 w Chorwacji (Zdjęcie: Nikos Katikis/DPPI)

Dla tego 2e etapie, pętla składająca się z 4 odcinków specjalnych musiała zostać przejechana dwukrotnie, raz w sobotę rano i raz po południu. Oznaczało to nieco ponad 108 km pomiaru czasu, a główne pytanie dotyczyło pojawienia się deszczu.

Yohan Rossel nie czuł się zbyt komfortowo za kierownicą swojego C3 Rally2 wyposażonego w mieszankę gumy, a mimo to udało mu się zdobyć trzy zadrapania, co pozwoliło mu wymazać część swojej historii o Nikolayu Gryazinie. Miał jeszcze 21 cali do przebycia, gdy przebicie opony w SS12 spowodowało, że stracił radość z dobrego dnia. Bułgar nagle znalazł się na niemal minutowej przewadze (59''9) przed końcem dnia.

Mając lepszy wybór opon, Yohan Rossel rozpoczął popołudnie z hukiem, pokonując 20''8, a następnie kolejne 14''4 w krótkich odstępach czasu. Poprawił swój deficyt do 24 sekundy, ale w dwóch pozostałych czasach przegrał dwukrotnie. Na koniec tego 7e etapie, Francuz ma 39'5 do oddania, jeśli chce dołożyć 3e sukces w Chorwacji, ale pewne jest, że Gryazin nie usłyszy tego w ten sposób.

Za dwoma Citroënami Pepe Lopez konsekwentnie utrzymywał swoje 3e miejsce. Hiszpan, który zdaje się coraz bardziej doceniać drogi Zagrzebia, w niedzielę nie będzie mógł oderwać się od jazdy. Nicolas Ciamin faktycznie wrócił do zaledwie 10”8. „ Nasz dzień był pozytywny– wskazał 26-letni pilot. Jednak nawet gdy pokonuję bardzo dobry etap, wciąż jestem trochę w tyle za najszybszym. Porównując nasze czasy z czasami Emila Lindholma, który ma identyczny samochód, widzimy, że nie możemy trafić dużo lepiej. » Nicolas w niedzielę będzie próbował zepchnąć Lopeza z podium, aby nagrać coś innego niż nową 4-tkęe miejsce po Monte-Carlo i na Safari.

Do ostatniego etapu organizatorzy wytypowali 4 sekcje, na których pokonano dystans 54,78 km na czas.

Ranking WRC2 na koniec 2. etapu rallye z Chorwacji

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)