Dani Sordo, Yohan Rossel i Pierre-Louis Loubet będą przygotowywać się do reprezentacji Portugalii

Zorganizowane pod koniec tego tygodnia Rali Terras w Aboboreira będzie gospodarzem królewskiego talerza. Hyundai Motorsport faktycznie zdecydował się wysłać Rally1 Daniego Sordo, podczas gdy kilku kandydatów do WRC2 będzie również obecnych, aby przygotować się do rundy WRC.

opublikowany 23/04/2024 à 16:29

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Dani Sordo, Yohan Rossel i Pierre-Louis Loubet będą przygotowywać się do reprezentacji Portugalii

Dani Sordo będzie jedną z atrakcji Rali Terras w Aboboreira (Foto: Nikos Katikis/DPPI)

O ile zasada ograniczająca liczbę dni testowych zespołów niewątpliwie nie pozwoliła im na znaczne oszczędności, o tyle ucieszyła kilku organizatorów. Po wzięciu udziału Andreasa Mikkelsena w zawodach odbywających się w regionie Alba we Włoszech w ramach przygotowań do Chorwacji, teraz Dani Sordo może skorzystać z wyścigu treningowego. Te jednorazowe występy to jedno z rozwiązań stosowanych przez producentów, aby zaoferować swoim kierowcom więcej kilometrów niż w ciągu 21 dni, które przysługują każdemu zespołowi na cały sezon.

Nie uciekał od czasu swojej misji rallye z Japonii (zjazd z ES2) Hiszpan będzie mógł wrócić do rytmu zawodów. Wróci także na szutr, nawierzchnię, po której nie jeździł od Akropolu 2023 (we wrześniu 2023). Wpisany w specjalnie dla niego stworzoną klasyfikację hiszpański weteran (41 maja skończył 2 lat) nie wystartuje we wszystkich ES programu, a tylko w 5 ES programu, czyli 62,58 km, bo jest tam odcinek, który pokonają the WRC i nie może to przypominać nielegalnego uznania. Pochodzący z Torrelavegi nie będzie jedynym przedstawicielem świata obecnym w Amarante. W wycieczce weźmie udział kilku kandydatów do WRC2.

WRC2 zdecydowanie zmieniło zakres. Jeżeli zanim kierowcy przyjechali na 7 obowiązkowych wyścigów i zniknęli, uczestnictwo w tych zawodach bez starannego przygotowania nie jest już możliwe. Prawie wszyscy pretendenci do tytułu wcześniej rezerwują sobie czas na rajdy. Podobnie będzie przed Portugalią. Dzięki temu Aboboreira będzie gospodarzem znakomitego składu. Trzecia runda mistrzostw Portugalii, wyścig ten zgromadzi głównych kandydatów do korony narodowej. Zwycięzca dwóch pierwszych spotkań, Kris Meeke (i20) będzie dążył do podania trzech, ale Armindo Araujo (Fabia RS) lub Ricardo Teodosio (i20) będą chcieli mu przeszkodzić. Zmierzą się z silną zagraniczną konkurencją.

Gospodarzami debat będą dwa Citroëny C3 Rally2 prowadzone przez Yohana Rossela i Nikolaya Gryazyna, a także Pierre-Louis Loubet. Dla tego ostatniego będzie to pierwszy występ w Europie od zawodów CER 2023. Korsykanin będzie tam rywalizować z zespołem Toksport i Lorisem Pascaudem, swoim nowym pilotem. Jan Solans (Yaris), Marco Bulacia (C3) i Josh McErlean również będą na wycieczce.

W programie 7 odcinków specjalnych i nieco ponad 107 km pomiaru czasu w regionie, w którym odbędzie się część 2.e etap Rajdu Portugalii w WRC (9-12 maja).

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)