Ze względu na brak środków Rajd Irlandii nie powróci do kalendarza w 2025 roku

Irlandzka Federacja Sportów Motorowych ogłosiła we wtorek, że w kalendarzu WRC na rok 2025 nie będzie Rajdu Irlandii, po tym jak organizatorom nie udało się zapewnić na czas niezbędnych funduszy.

opublikowany 16/04/2024 à 17:08

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Ze względu na brak środków Rajd Irlandii nie powróci do kalendarza w 2025 roku

©DPPI

To koniec nadziei irlandzkich fanów i promotorów. We wtorek Motorsport Ireland – irlandzka federacja sportów motorowych – ogłosiła, że Rajd samochodowy z Irlandii „nie jest już uważany za gospodarza rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA w 2025 r.”. Irlandia, nieobecna w kalendarzu od 2009 roku, złożyła wniosek o organizację WRC na kolejne trzy lata, począwszy od 2025 r. Wybrano nawet trzy obszary pod lokalizację parków serwisowych: Tralee MTU, Limerick Racecourse i Waterford Quays.

Powrót Rajdu Irlandii do kalendarza był jednak obwarowany jednym warunkiem sine qua non : finansowanie wydarzenia. Ostatni luty, irlandzki rząd aktywnie zabiegał o kopertę w wysokości 15 mln euro. „W poniedziałek 15 kwietnia Motorsport Ireland ostatecznie otrzymał potwierdzenie od Ministra Stanu ds. Sportu, Wychowania Fizycznego i Regionu Gaeltacht, że jego departament będzie potrzebował „co najmniej sześciu miesięcy” na przeprowadzenie innych ocen i analiz ekonomicznych niezależnych od naszej propozycji”, wyjaśnia irlandzki organ zarządzający sportami motorowymi.

Irlandzka federacja wściekła na rząd

Organizatorzy Rajdu Irlandii mieli czas do końca pierwszego kwartału – czyli do 31 marca – na skompletowanie budżetu imprezy, aby zapewnić jej powrót do kalendarza w 2025 roku. Jeśli organizator WRC zaoferował dodatkowe 15 dni, irlandzki Związek Piłki Nożnej nie zebrał środków na czas.

„Przykro mi, że do tego doszło, ale niestety nie mamy innego wyjścia, ubolewa nad Aidenem Haperem, prezesem Motorsport Ireland. Zawsze utrzymywaliśmy, że Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA mogą przybyć do Irlandii jedynie przy wsparciu finansowym rządu, chociaż zdawaliśmy sobie sprawę, że fundusze te mogą nie zostać udostępnione. To wielka szkoda, że ​​musimy oddać tę wielką szansę i korzyści gospodarcze, jakie ona przyniesie, innemu oczekującemu krajowi. »

„W styczniu tego roku Motorsport Ireland ogłosiło trzy regiony: Kerry, Limerick i South East, które będą gospodarzami wydarzeń, jeśli zapewnione zostaną funduszekontynuuje. Brak włączenia społecznego w 2025 r. nie jest w żaden sposób powiązany z tą refleksją. Praca, którą wykonali, była niesamowita i jestem im wdzięczny. Chciałbym podziękować WRC Promoter GmbH, w szczególności Simonowi Larkinowi, za całą jego pomoc w całym procesie i mam nadzieję, że będziemy mogli ponownie skorzystać z tej wspaniałej okazji w przyszłości. »

CZYTAJ TAKŻE > Rajd Wysp Kanaryjskich dołączy do WRC w 2025 roku

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz