Fajerwerki bez finału w Chorwacji

W niespokojnym okresie, przez który przechodzi WRC, pojedynek pomiędzy Elfynem Evansem i Thierrym Neuvillem był wielką reklamą dla tej dyscypliny. Przez trzy dni bitwa szalała, pełna zwrotów akcji, dramatów i chwil łaski. Żadne z nich nie zwyciężyło, ale w środku pracowitego weekendu sportów motorowych WRC przedstawiło mocne argumenty za ożywieniem.

opublikowany 23/04/2024 à 12:19

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Fajerwerki bez finału w Chorwacji

Elfyn Evans widziała, jak zwycięstwo wymyka się jej z rąk ostatniego dnia w Chorwacji. © Nikos Katikis / DPPI

Odkąd Chorwacja dołączyła do kalendarza Pucharu Świata w 2021 roku, wszystkie edycje cieszą się dużym zainteresowaniem. To nadejdzie rok po zniknięciu Craiga Breena, nie było zaskakujące, jak bardzo zmarły irlandzki pilot jest nadal obecny w umysłach członków małej społeczności WRC. Od pomnika odsłoniętego przez organizatorów na miejscu wypadku podczas prywatnych testów, po naklejki na wielu samochodach, w tym specjalną dekorację Hyundai i20 oficjalne, hołdy były liczne. Być może najlepszą częścią była walka, która miała miejsce Thierry Neuville i Elfyna Evansa. Bitwa, która z pewnością zadowoliłaby Craiga.

Evans-Neuville, zbieracze szmat w Chorwacji

Startując na szosie odpowiednio z pierwszej i drugiej pozycji, Belg i Walijczyk byli w stanie w pełni wykorzystać swoją kolejność startową. Przez cały pierwszy dzień dzielili się dwoma czołowymi miejscami. Uderzając pierwszy, kierowca Hyundaia przejął kontrolę. Jakkolwiek niezadowolony z zachowania swojego wierzchowca, stopniowo odchodził, aż do uzyskania przewagi 10''1 po

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz