Hyundai, zwycięstwo w hołdzie Craigowi Breenowi?

Hyundai ma nadzieję dobrze spisać się w Rajdzie Chorwacji i dogonić Toyotę. Zwycięstwo na Bałkanach mogłoby być największym hołdem dla Craiga Breena…

opublikowany 15/04/2024 à 11:15

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Hyundai, zwycięstwo w hołdzie Craigowi Breenowi?

Hyundai celuje w zwycięstwo w Chorwacji. ©DPPI

Le Rajd samochodowy Chorwacji to koniecznie ważna data w kalendarzu dla wszystkich zaangażowanych w WRC, a szczególnie dla klanu Hyundai. W zeszłym roku rajdowy świat przegrał Craiga Breena, na początku rajdu na Bałkanach. Oczywiście ta nowa edycja będzie uświetniona licznymi hołdami, aby uczcić pamięć kierowcy Hyundaia. Począwszy od ponownego pojawienia się specjalne barwy w barwach Irlandii.

„Powrót do Chorwacji po stracie Craiga rok temu jest oczywiście pełen emocji. pasemka Cyril Abiteboul, szef drużyny koreańskiej. Chcemy mu złożyć hołd i staraliśmy się to zrobić poprzez naszą działalność charytatywną i umieszczenie irlandzkiej flagi na naszym samochodzie. »

Dla Hyundaia najlepszym możliwym hołdem byłby występ na chorwackim asfalcie. « W przypadku obu mistrzostw, a także dla Craiga, chcemy ukończyć wyścig jak najbliżej najwyższego stopnia podium. Zwycięstwo dobrze zakończy weekend. ", – kontynuuje francuski inżynier.

Chorwackie wyzwanie

Po skomplikowanym Rajdzie Kenii Hyundai chce wznowić wyścig w stu procentach asfaltowy, pierwszy w sezonie. Hyundai i100 Rally20 Hybrid pokazał już w Monte-Carlo, że potrafi radzić sobie na tej nawierzchni. Który robi Thierry Neuville optymistycznie ocenia swoje szanse na dobry wynik.

„Chorwacja to jeden z najbardziej wymagających rajdów asfaltowych, w jakich brałem udział, oddycha belgijski pilot. Jest wiele ślepych zakrętów, grzbietów i skoków, co jest bardzo nietypowe w przypadku zawodów asfaltowych. Samochód musi być perfekcyjnie zestrojony zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni ze względu na nieprzewidywalność pogody. Aby utrzymać prowadzenie w mistrzostwach kierowców, konieczne jest ukończenie sezonu w pierwszej trójce. Naszym głównym celem jest zwycięstwo. »

Powrót Andreasa Mikkelsena

Andreas Mikkelsen również wykorzystuje ten rajd, aby wrócić za kierownicę. Norweg rozpocznie swój drugi konkurs, po szóstym miejscu w Monte Carlo, już w rundzie otwarcia. „Czuję się bardzo dobrze po dobrym rozpoczęciu sezonu w Monte Carlo. – wyjaśnia zainteresowana osoba. Wspaniale jest wrócić za kierownicę Hyundaia na rundę WRC. Oczywiście nasza pozycja na drodze na początku weekendu będzie niekorzystna, szczególnie jeśli będzie padać, ze względu na ilość wzbijanego błota. Naszym celem jest podium, ale jeśli warunki staną się trudne, chcemy ukończyć wyścig w pierwszej piątce.

CZYTAJ TAKŻE > Celne trzecie z rzędu podium dla Fourmaux w Chorwacji

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz