Początkowo zaskoczony Latvala w końcu lepiej rozumie wybór Rovanperä

Jari-Matti Latvala mówił o decyzji Kalle Rovanperä o przejściu na program częściowy w sezonie 2024.

opublikowany 28/12/2023 à 12:30

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Początkowo zaskoczony Latvala w końcu lepiej rozumie wybór Rovanperä

Kalle Rovanperä zawsze wspierany przez Jari-Mattiego Latvalę. © Nikos Katikis / DPPI

Podejrzewaliśmy to, w końcu tak się stało. Kalle Rovanperä cofnie się o krok podczas kampanii na rok 2024. Dwukrotny mistrz świata w wieku zaledwie 23 lat Fin zdecydował się wystartować w przyszłym roku tylko w kilku rundach, uzasadniając to potrzebą odpoczynku, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

« W przyszłym roku wezmę udział tylko w kilku wydarzeniach, wyjaśnił, kiedy ogłoszono to oficjalnie w listopadzie ubiegłego roku. Głównym powodem jest to, że jeżdżę samochodami rallye już od 15 lat, czyli dość długo. Chociaż kilka ostatnich sezonów było oczywiście niezwykłych, były one również bardzo wymagające psychicznie i fizycznie. Pomyślałem więc, że to właściwy czas, aby przez rok naładować akumulatory, a następnie wrócić na pełny etat i ponownie walczyć o mistrzostwo z pełnym atakiem. Kocham wszystkie rodzaje sportów motorowych i nie mogę się doczekać driftu i być może innych fajnych wydarzeń poza rajdami, które wybierzemy w przyszłym roku. »

Latvala wspiera Rovanperä

Wewnętrznie i w świecie WRC, ogłoszenie wywołało bombę, ponieważ mistrzostwa mają trudności z wznowieniem, a w ostatnich latach coraz bardziej brakuje im zainteresowania. Dlatego przejście Finna do częściowego programu wcale nie jest przyjemne. Jednak decyzja została podjęta i Kalle Rovanperä nie będzie jej ponownie rozważać. W Toyocie zaskoczenie było całkowite, ponieważ spodziewaliśmy się, że bryłka domu będzie łączyć tytuły i rekordy przedwczesności.

« Zaczął o tym mówić menadżer Kalle, Timo Jouhki (o możliwości) tego lata”, podkreśla Jari-Matti Latvala, szef zespołu Toyoty Rallit.fi. Na początku było to oczywiście zaskoczenie. Ale kiedy pomyślałem o tym bardziej ogólnie, zacząłem rozumieć, skąd to się wzięło. Być może na początku sezonu motywacja nie była tak silna jak wcześniej. Być może było to widać także w wynikach. Ale to już po Chorwacji (kwiecień) że naprawdę odnalazł swoje umiejętności prowadzenia pojazdu. "

Dla byłego kierowcy Kalle Rovanperä zrozumiał, że musi zrobić krok do tyłu, ponieważ startuje w rajdach od prawie 10 lat, a ma zaledwie 23 lata. Być może jego zdaniem konieczna była przerwa. „ Kalle to typ kierowcy, który na pewno nie celuje w dziesięć rajdowych mistrzostw światakontynuuje. Rozumiem, że nie ma motywacji i że musimy przestać (czas). Kiedy wygrałeś dwa mistrzostwa, musisz pomyśleć o swoim celu i tym, co popycha Cię do przodu w życiu. Myślę, że w sezonie 2024 Kalle chce ścigać się w rajdach, a także spróbować driftu i realizować różne rzeczy w swoim życiu. Mam nadzieję, że w 2025 roku zobaczymy jego powrót z pełnym entuzjazmem (...) Kalle jest młodym mężczyzną. Nie możemy też zapominać, że nie miał szansy doświadczyć prawdziwej młodości. Bardzo chciał zostać profesjonalistą i ciężko pracował, aby to osiągnąć. W rezultacie stracił wiele rzeczy, ale wciąż jest czas i szansa. To dobry czas, aby o tym pomyśleć. »

CZYTAJ TAKŻE > Zjawisko Kalle Rovanperä w liczbach

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz