Neuville dobrze nagrodzony pomimo przegranej w Chorwacji

Popełniwszy błąd ostatniego dnia Rajdu Chorwacji, Thierry Neuville stracił wszelkie szanse na zwycięstwo, ale nie zapewnił sobie miejsca w mistrzostwach.

opublikowany 22/04/2024 à 17:36

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

Neuville dobrze nagrodzony pomimo przegranej w Chorwacji

© Nikos Katikis / DPPI

Wycieczka niemal „bez konsekwencji”. Tak można by określić Thierry Neuville jego niedzielne nieszczęścia Rajd samochodowy z Chorwacji. W walce o ostateczne zwycięstwo ze swoim wicemistrzem świata Elfynem Evansem Belg zobaczył, jak jego nadzieje zniknęły, gdy popełnił błąd podczas OS18, po którym zaczął prowadzić w klasyfikacji generalnej z wynikiem 2 do 6 nad Walijczykiem. Na szczęście udało mu się ponownie uruchomić, a szczególnie pomogło mu wyjście jego odpowiednika w tym samym odcinku specjalnym!

Na papierze mógł stracić bardzo dużo w mistrzostwach, ponieważ Elfyn Evans ograniczył uszkodzenia kończące SS18 do 9 za nowym liderem rajdu, a później zwycięzcą, Sebastian Ogier. Ostatecznie jednak Thierry Neuville również zdołał wystartować ponownie i zajął 3. miejscee nieco ponad 45 sekund od Habs. Ponadto nowa skala punktowa WRC pozwoliło mu nie stracić całego wysiłku, co wynagrodziło kierowcom cały weekend.

Przybycie na chorwacką ziemię 6 długości przed pilotem Elfynem Evansem Hyundai ma troche zawsze gotowy do gięcia sadzonek. Na koniec błogosławieństwo w nieszczęściu. „ Chociaż nie ukończyliśmy zawodów tak, jak byśmy sobie tego życzyli, zostaliśmy sowicie nagrodzeni za świetne występy w piątek i sobotę, podkreślił. To ważne punkty, choć nie zdobyliśmy ich dzisiaj zbyt wiele (Niedziela), pozostaliśmy na trzecim miejscu, remisując z Elfynem, a straciliśmy tylko jeden punkt przez Otta (Dziękuję Ci).

SS18 było naprawdę trudne i zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby uniknąć uderzenia, natychmiast hamując, ale nic nie mogłem zrobić. Cieszę się, że nadal jestem na prowadzeniu i utrzymałem przewagę, ale Portugalia (9-12 maja) będzie trudne, biorąc pod uwagę naszą pozycję na drodze. "

CZYTAJ TAKŻE > Ogier wraca do rywalizacji z 59. sukcesem: „Nigdy się nie poddaliśmy”

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

4

Thierry'ego Pingreta

22 o 04:2024

To nie jest normalne, że zdominowany przez cały weekend Tanak zdobywa więcej punktów niż Neuville i Evans, przy takiej skali punktacji mistrz świata na pewno nie będzie tym, który na to zasłuży. Ideałem byłoby nagradzanie zwycięzców odcinków specjalnych, a nie tak zawiłej skali.

1

Aby napisać komentarz