Sébastien Ogier „bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do Portugalii”

Najlepszy kierowca w klanie Toyoty podczas Rajdu Portugalii Shakedown, Sébastien Ogier nie może się doczekać powrotu w ten czwartkowy wieczór na drogi rajdu, w którym nie brał udziału w zeszłym roku.

opublikowany 09/05/2024 à 15:03

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Sébastien Ogier „bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do Portugalii”

©DPPI

Pięciokrotny zwycięzca imprezy luzytańskiej, Ogier bierze udział w ten weekend w swojej trzeciej edycji rallye roku, po Monte-Carlo i Chorwacji. Zwycięzca ostatniej rundy, niedawno mianowany Kawalerem Legii Honorowej, nie może się doczekać powrotu na portugalskie stoki, gdzie w zeszłym roku nie startował.

« Bardzo się cieszę, że po roku nieobecności mogę wrócić do Portugalii. To kraj, z którym mam wiele dobrych wspomnień, może trochę więcej z czasu, gdy rajd odbywał się na południu, a nie na północy. Tak czy inaczej, atmosfera jest zawsze świetna i nie mogę się doczekać, aby tam być. »

Korzystna kolejność przejazdu?

Piąty w mistrzostwach świata, ze względu na pracę w niepełnym wymiarze godzin, Ogier mógł dobrze radzić sobie na portugalskim szutrze. Rzeczywiście, regulamin nakłada na lidera klasyfikacji generalnej obowiązek otwarcia drogi pierwszego dnia każdego rajdu. Gdzie pilot Toyota często znajdował się w tej niekorzystnej sytuacji, teraz może podejść do rajdu ze spokojem. Jeśli jednak pogoda nie przeszkodzi…

« To rajd, w którym nasza pozycja na drodze nie powinna nas osłabiać, a może nawet dać nam niewielką przewagę. Jest jednak zbyt wcześnie, aby określić to z całą pewnością, ponieważ czasami mogą wystąpić ulewne opady deszczu. To mój pierwszy raz od dłuższego czasu w rajdzie szutrowym, ale w zeszłym tygodniu zaliczyliśmy dobry test i nie mogę się doczekać tego rajdu. »

Czas pokaże, czy Gapençaisowi uda się powtórzyć swój występ na chorwackiej ziemi, gdzie zwyciężył w poprzedniej rundzie rozgrywek. WRC sos 2024!

CZYTAJ TAKŻE > Dani Sordo i Hyundai najszybsi w Shakedown

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz