Ogier zostawia Aléna w Portugalii: „To legenda”

Wygrywając Rajd Portugalii po raz szósty w swojej karierze, Sébastien Ogier stał się rekordzistą imprezy na Luzytanii.

opublikowany 12/05/2024 à 15:39

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

Ogier zostawia Aléna w Portugalii: „To legenda”

© Nikos Katikis / DPPI

Polowanie nigdy się nie kończy Sebastian Ogiernawet wtedy, gdy pełni rolę niezależnego strzelca. Trzy tygodnie po swoim pierwszym sukcesie w sezonie w Chorwacji Gapençais dokonali tego ponownie w ten weekend z okazji Rajd samochodowy z Portugalii.

60e zwycięstwo dodało do jego listy, a przede wszystkim nowy rekord. Jeszcze jeden. Do tej pory z Markku Alénem pod względem liczby sukcesów na portugalskiej ziemi Tricolore są obecnie jedynym rekordzistą na miejscu z 6 triumfami, pierwszymi na tym stadionie od 2017 r., a następnie w barwach Portugalii. M-Sport. Wcześniej ugruntował swoją pozycję w Citroënie i Volkswagenie. Toyota jest zatem 4e innego producenta, aby umożliwić mu zadomowienie się w Portugalii.

« Powtórzę jeszcze raz: nie mam nic przeciwko temu, by wiązać się z Markku Alénem, ​​ponieważ jest legendą, podkreślił-on kilka chwil po swoim sukcesie. Od wielu lat słyszę: „Kiedy pobijecie ten rekord?”. To był wspaniały weekend, niestety nie dla zespołu, ale zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby zdobyć dla nich jak najwięcej punktów. To wspaniałe uczucie. "

Po serii dwóch zwycięstw z rzędu Sébastien Ogier będzie miał okazję kontynuować rajd, ponieważ ma wystartować w Rajdzie Sardynii pod koniec miesiąca (30 maja – 2 czerwca).

CZYTAJ TAKŻE > 60. zwycięstwo w karierze Sébastiena Ogiera, nowego rekordzisty Rajdu Portugalii

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

12 o 05:2024

Czapki z głów przed pracownikiem tymczasowym! Gratulacje za 60. sukces, ale czy „sporadyczne osiągi” nie są złym znakiem dla WRC? Czy poziom stałego personelu nie pozostawiałby trochę do życzenia, nawet jeśli wszyscy są akrobatami z obręczami?

1

Aby napisać komentarz