Portugalia 2024: Zwycięzca Raoux w Masters Cup, Toyota Yaris zwycięża we wszystkich kategoriach

Pod koniec swojego pierwszego wyścigu za kierownicą Toyoty Yaris Rally2 Jean-Michel Raoux wygrał Puchar Masters. Pilot Vaucluse, prowadzony przez zawsze uśmiechniętą Isabelle Galmiche, dobrze rozpoczyna program, który wkrótce zabierze go na Sardynię.

opublikowany 15/05/2024 à 09:39

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Portugalia 2024: Zwycięzca Raoux w Masters Cup, Toyota Yaris zwycięża we wszystkich kategoriach

Jean-Michel Raoux i Isabelle Galmiche bawili się w Portugalii Toyotą Yaris Rally2 (fot. Paulo Maria/DPPI)

Aby mieć szansę na zwycięstwo w Portugalii, trzeba było wjechać Toyota. Yaris zatriumfował we wszystkich mistrzostwach, w których był obecny. Na szczycie rankingu m.in. Sebastian Ogier i Vincent Landais byli bezkompromisowi w Rajdzie 1. Z 7 trofeami WRC, japońska marka jest obecnie rekordzistą w Portugalii. W niższej kategorii Jan Solans zapewnił Yarisowi Rally2 pierwszy sukces na tym poziomie. Hiszpan z pewnością skorzystał na licznych wycofaniach z zawodów, które miały miejsce w WRC2, ale w niedzielnym pojedynku pokonał także Josha McErleana (Fabia RS). W WRC2 Yaris wyróżniał się także w towarzystwie tandemu Jean-Michela Raoux i Isabelle Galmiche.

U zarania powstania zespołu ERace, który ścigał się zwłaszcza z Bryanem Bouffierem w Monte-Carlo, Raoux był jednym z pierwszych, którzy otrzymali Toyotę Yaris Rally2. W zespole jest już dwóch (wkrótce będzie trzeci), a Jean-Michel zdecydował się wystartować w kilku rajdach za kierownicą. Odkrywając najnowszy Rally3, który pojawił się na rynku, stopniowo wyrobił sobie markę. „ To bardzo zdrowy samochód w prowadzeniu.– wyjaśnił w Portugalii. Ma doskonałe podwozie. To, co ogromnie się zmienia, to środowisko akustyczne, ponieważ jest bardzo głośne i mocno wibruje. Prędkość obrotowa silnika jest inna i musiałem dostosować się do zmiany biegów. Czasem byłem za wysoko, czasem za nisko... ale to było bardzo skuteczne. To zabawka. »

Wygrywając Puchar Mistrzów, Jean-Michel Raoux (na biało po prawej) znalazł się w otoczeniu Jana Solansa, Jari-Mattiego Latvali i Armindo Araujo (Zdjęcie: Nikos Katikis/DPPI)

Choć nie chce zdradzać zbyt wiele na temat planów czekających jego dwa samochody, wydaje się jasne, że zapotrzebowanie istnieje i że zespół przeżyje inne przygody, szczególnie w mistrzostwach świata. „ Nie twierdzę, że odrzucamy konkurentów, wyjaśnia Raoux, ale ponieważ nie jesteśmy dużą strukturą, nie jesteśmy w stanie obsługiwać dwóch samochodów w różnych lokalizacjach. Jest to możliwe do osiągnięcia w mistrzostwach Czech, gdzie jesteśmy obecni, lub w WRC, jak tutaj, gdzie również zadbaliśmy o wierzchowca Lewisa Batesa. »

Zdominował całą kategorię Masters Cup rallyew niedzielę zwyciężył Jean-Michel Raoux. „ Jesteśmy szczęśliwi z powodu zespołu, uśmiechnął się po przybyciu. Bawiliśmy się dobrze, zachowując ostrożność. Nasz następny udział będzie miał miejsce na Sardynii (30 maja-2 czerwca), gdzie przeciwności losu będą niewątpliwie większe. » W Alghero ogłoszono dziesięciu zawodników, w tym Włocha Mauro Miele, mistrza świata 2022. W zależności od wypożyczenia swoich samochodów Raoux planuje ścigać się w Polsce (26-30 czerwca) prawdopodobnie z 2 samochodami na starcie.

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)