Portugalia: Adrien Fourmaux: „Staram się utrzymać trzecie miejsce w mistrzostwach”

  Twórcy rozpoczęcia sezonu przekraczającego ich oczekiwania, Adrien Fourmaux i jego pilot Alexandre Coria, prezentują się w Portugalii na 3. miejscu w mistrzostwach z chęcią utrzymania swojej pozycji.

opublikowany 08/05/2024 à 16:04

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Portugalia: Adrien Fourmaux: „Staram się utrzymać trzecie miejsce w mistrzostwach”

Czy Adrien Fourmaux będzie równie powietrzny w Portugalii? (Zdjęcie: Nikos Katikis/DPPI)

Od światowego debiutu w 2019 r. Adriana Fourmaux nie kwestionował rallye Portugalii tylko trzy razy. Za każdym razem udawało mu się dojechać do mety z notą 6e miejsce w 2021 roku w Fordzie Fiesta WRC jako najlepszy wynik. „ Nie mam zbyt wielu udziałów, Przyznaje. Z drugiej strony jest to teren, który kocham i często mi się sprawdzał. Uważam, że Portugalia odpowiada prawdziwemu rozpoczęciu sezonu na lądzie, gdyż Safari było bardzo nietypowe. Podoba mi się także emocje towarzyszące wydarzeniu, wśród widzów pasjonujących się sportami motorowymi. Klasycznie pole jest podzielone na trzy różne strefy. Po stronie Amarante czasy są kręte, trudniejsze i istnieje ryzyko pogorszenia się sytuacji w 2e okrągły. W okolicach Fafe jest znacznie bardziej piaszczysto, a w okresie 2e pętli będziesz musiał sobie poradzić z dużymi szynami. » Docierając do mety we wszystkich dotychczasowych konkurencjach, dwukrotnie stawał na podium. Wrażenia, które chciałby przeżyć jeszcze raz.

« Ciekawie będzie zobaczyć, na czym stoimy, projekty byłego strzelca. W pierwszym etapie zaczniemy w 3e pozycję na drodze, co wydaje mi się dobrą sytuacją i nowym ćwiczeniem. Będziemy mogli się dobrze porównywać Thierry Neuville, Elfyn Evans, Ott Tanak i dodam Takamoto Katsuta. Zdecydowanie wolę otwierać w piątek niż w niedzielę. Wiem, że niektórzy zawodnicy będą mieli czystsze drogi, ale nie rywalizują o mistrzostwo. Szkoda, ale taka jest rywalizacja i musimy się skupić na tych, z którymi naprawdę walczymy. »

Przed wydarzeniem Adrien i zespół M-Sport mogli przeprowadzić trzydniowe testy. Dwóch uczestników zajęło pracę nad samochodem, a ostatni dzień poświęcono tuningowi opon Hankook. Ta kumulacja kilometrów w różnych bazach dodaje mieszkańcowi Północy pewności siebie. „ Współpracowaliśmy z Reigerem nad opracowaniem amortyzatorów terenowychOn wyjaśnia. Ponieważ w Kenii sprawdziliśmy wcześniej geometrię, a pod koniec testów jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak pójdzie w wyścigu. Były też inne obszary, ale wymagają one zatwierdzenia, dlatego będę nadal nalegać, aby tak się stało. »

Jeśli chodzi o cel, kierowca M-Sport nie jest podekscytowany, ale chce mieć na uwadze mistrzostwa. „ Byłoby naprawdę dobrze, gdybyśmy zdołali odzyskać punkty kierowcom przed nami, on ma nadzieję. Szkoda, że ​​nie udało nam się utrzymać 3es w klasyfikacji kierowców. Dzięki nowemu systemowi punktacji Ott był całkiem blisko i musimy spróbować odrobić stratę. Może się to wydawać wysokim celem… ale musimy go osiągnąć! »

Po ceremonii startu i superspecialu w czwartkowy wieczór, zawodnicy będą kontynuować trzydniowe ściganie na dystansie 337,04 km podzielonym na 22 odcinki specjalne.

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz