Portugalia: Rajd Portugalii przedłużony do 2026 roku

W kalendarzu na 2025 rok obecność Portugalii stała pod znakiem zapytania. Zostało to zniesione wraz z podpisaniem 2-letniej umowy najmu. Zawody na Luzytanii mają gwarancję, że będą obecne w WRC do 2026 roku.

opublikowany 11/05/2024 à 07:50

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Portugalia: Rajd Portugalii przedłużony do 2026 roku

Carlos Barbosa (po lewej) i Jona Siebel podpisali nowy dwuletni kontrakt na Rajd Portugalii w WRC (Zdjęcie: Rajd Portugalii)

Kiedy promotor WRC tworzy kalendarz, robi to mając dwa cele. Przede wszystkim stara się integrować nowe funkcje i nie zaniedbuje rund historycznych. W kolejnym programie wydarzenia, których nie można przegapić, takie jak Szwecja, Akropol czy Finlandia, miały już swoje miejsce, ale pojawiło się pytanie dotyczące Portugalii, która po 2024 r. nie będzie widoczna. Teraz jest to już przesądzone.

Na marginesie imprezy Carlos Barbosa, prezes ACP (L'Automóvel Club de Portugal) i Jona Siebel, dyrektor generalny Promotora WRC, podpisali umowę potwierdzającą obecność tego rallye na sezony 2025 i 2026.

« Jesteśmy bardzo dumni z tego kontraktu– stwierdził Barbosa. Jest to wyraz uznania dla jakości organizacji Rajdu Portugalii. Nie zapominajmy, że w organizację wydarzenia zaangażowanych jest 1200 osób oraz 600 agentów ochrony. Ważne jest, abyśmy mieli tę dwuletnią perspektywę, zwłaszcza że samorządy lokalne są głównymi partnerami tego wydarzenia i mogą teraz budżetować na wiec, przynajmniej do 2026 roku. » Ze swojej strony Siebel pochwalił tę ciężką próbę. „ Wystarczy zobaczyć, że w ciągu czterech dni rajdu mamy milion widzów. To niesamowite. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy. »

Portugalia, obecna w 1973 r. na inauguracji Mistrzostw Świata Marek, stała się wydarzeniem, którego nie można przegapić aż do 2001 r. Po bardzo skomplikowanej edycji w deszczu runda ta zniknęła z kalendarza w latach 2002–2006. Po powrocie do elity w 2007 r. w Algarve na południu, od 2015 r. powrócił na północ, gdzie będzie sprawował urząd do 2026 r.

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz