Portugalia: Loris Pascaud: „Czuję się gotowy”

Na liście startujących w Rajdzie Portugalii obok Pierre-Louisa Loubeta startującego Skodą Fabia RS Rally2 pojawia się nowe nazwisko. Od dawna pełen pasji Gapençais Loris Pascaud zamierza wykorzystać swoją szansę na tym poziomie.

opublikowany 09/05/2024 à 18:01

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Portugalia: Loris Pascaud: „Czuję się gotowy”

Przed wypłynięciem na Pierre-Louis Loubet Loris Pascaud był pilotem Charlesa Munstera w Hyundaiu (Zdjęcie: Bastien Roux/DPPI)

To, co od razu zaskakuje po pierwszym kontakcie z 24-letnim chłopcem, to jego spokój i pogoda ducha. „ Do tej pory brałem udział tylko w jednym światowym wydarzeniu na Akropolu 2022 z Frédériciem Rosati, kierowcą-dżentelmenemOn wyjaśnia. Zaraz rzucę się na głęboką wodę wraz z Pierre-Louisem i Skodą. Nie wywiera to na mnie szczególnej presji. Czuję się gotowy. Pracując i dając z siebie wszystko, czy to we Francji, czy w kraju WRC, nie ma powodu, dla którego nie mógłbym tego zrobić. Dzięki obrazom z kamer pokładowych mogłem w dużej mierze przygotować się w domu. Mieliśmy 90% punktów. Odciążyło to moją pracę podczas rekonesansu. Przez kilka sezonów pracowałem jako pilot pomocniczy u Pierre-Louisa, a moja praca polegała w szczególności na przygotowaniach i porównaniach z poprzednimi latami, aby odciążyć pilota. Przyglądanie się Portugalii już w zeszłym roku pomogło mi w tym roku. »

Choć na tym poziomie wciąż jest nowicjuszem, od 90 roku Loris ma na swoim koncie ponad 2020 wyścigów, w mistrzostwach Francji na asfalcie, na szutrze, a także w Belgii z Charlesem Munsterem. Przed startem w Porto Pierre-Louis i jego nowy nawigator mieli okazję przyzwyczaić się do jazdy podczas dwóch rajdów. „ Bardzo dobrze było wziąć udział w tym wyścigu w Katarze i wydarzeniu w Portugalii kilka dni temu, potwierdza. Nie będziemy spieszyć się w nieznane. Udało nam się wszystko uporządkować i czuję, że mamy już dobrą pozycję w samochodzie. Nie ma powodu narażać się na duży stres, mówiąc sobie: jadę do WRC i nie będę wiedział, jak to zrobić. To, co się zmieni, to to, że w samochodzie są kamery… i będziemy transmitować na żywo! »

To, co pomaga Lorisowi Pascaudowi podejść do pierwszego spotkania z dystansem, to fakt, że poczuł pewność siebie Loubeta. „ Wielu kierowców niechętnie podchodzi do doświadczenia zdobytego w mistrzostwach świata, ale w przypadku Pierre-Louisa tak nie było, wyjaśnia Haut-Alpin. Powiedział mi, że rozpoczynamy sezon z dość wysokimi celami. Miło było dla mnie zobaczyć, że ktoś chce mi zaufać i dać mi doświadczenie, o które niektórzy zawsze prosili. To niezłe wyzwanie i zrobię wszystko, żeby mu sprostać. Jako osoba pasjonująca się rajdami chyba nie do końca zdaję sobie z tego sprawę. Kiedy oglądałem światowy debiut Pierre-Louisa, pomyślałem, że dobrze, aby młody chłopak spróbował szczęścia na tym poziomie… a teraz siedzę po jego prawej stronie. Próbuję pozbyć się syndromu oszusta, wmawiając sobie, że zrobiłem, co musiałem, aby tu być. » Dla załogi Tricolore impreza rozpocznie się dziś wieczorem asfaltowym superspecjalem o długości 2,94 km. Prawdziwym wyzwaniem będzie jutro z 8 odcinkami specjalnymi i 125 km pomiaru czasu.

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)