Portugalia – Nowe podium dla Chatillon w WRC3

Oprócz odkrycia trudów Luzytanii Mattéo Chatillon i Maxence Cornuau musieli stawić czoła poważnym przeciwnościom losu. Po podniesieniu poziomu francuski kierowca zajął 3. drugie miejsce w tej kategorii.

opublikowany 14/05/2024 à 10:29

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Portugalia – Nowe podium dla Chatillon w WRC3

Mattéo Chatillon i Maxence Cornuau w otoczeniu drużyny ARL podczas walki o 2. miejsce w Portugalii (Fot.: Paulo Maria/DPPI)

Mattéo Chatillon, który nigdy nie ścigał się w Portugalii, był zachwycony możliwością zmierzenia się z legendarnymi drogami regionu Porto. „ To bezkonkurencyjne– powiedział po rekonesansie. Co za plac zabaw! Odcinki specjalne są wspaniałe, mają szeroki wybór profili, są szybkie, wolne, wyboiste, piaszczyste… Wiemy, że będziemy się dobrze bawić z każdym kilometrem. » Pomimo skromnego doświadczenia na tym poziomie Francuz nie zwlekał z wyznaczaniem celów. „ Biorąc pod uwagę zgromadzone tutaj boisko, myślę, że to będzie świetna walka, przewidział. Ponieważ jestem zmęczony kończeniem 2e, naszym celem jest zwycięstwo. »

Chatillon od razu w szybkim tempie objął prowadzenie pod koniec superspecjalu. SS2, po zneutralizowaniu, zachował swoją pozycję w SS3, ale poniósł poważną porażkę po SS4, gdzie mimo to wygrał. Błąd w wskazaniu nawigatora (1 minuta wcześniej) kosztował go minutę kary. „ Jesteśmy drużyną– zapewnił. Kiedy kierowca popełnia błąd, jego pilot nie przychodzi i nie obwinia go. » Spadł z ligi 6e WRC3, kolejny rallye zaczęło się od 22-letniego mężczyzny. Rozpoczynając wspinaczkę, wrócił już 3e Piątkowa noc.

Obserwując walkę Diego Domingueza (przyszłego zwycięzcy WRC3) z Bruno Bulacią, Chatillon miał nadzieję, że jakieś wydarzenie wyścigowe poprawi jego sytuację. Przebicie boliwijczyka na SS16 pozwoliło kierowcy Châtellerault zyskać pozycję. Chcąc to utrzymać, pod koniec weekendu zwiększył tempo, aby powstrzymać Bulacię. Mattéo Chatillon, autor kilku najlepszych czasów w WRC3, zakończył swój pierwszy Rajd Portugalii trzecim 2.e po Monte-Carlo (gdzie nie zdobył punktów) i Chorwacji.

« Baliśmy się, że Bulacia do nas wróci, więc wstrzymaliśmy menadżerów, aby od sobotniego południa wrócić do trybu ataku i było dużo przyjemniej– podsumował. Kontynuując pracę nad samochodem z zespołem ARL, który po raz kolejny wykonał świetną robotę, dostajemy nowe 2e miejsce. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo zdobywamy ważne punkty. Musimy nadal się poprawiać, aby wspiąć się na wyższy poziom i spróbować wygrać. » Teraz 3e WRC3, tracąc 7 punktów do lidera, Mattéo Chatillon będzie miał nową szansę na walkę o najlepsze miejsca podczas rajdu Sardynii (30 maja-2 czerwca), gdzie zmierzy się z piętnastoma kierowcami JWRC, w tym z Rometem Jürgensonem, który obecnie prowadzi w WRC3.

WRC3 – Ranking po 5 rundach

1. Jürgenson Romet 43 punkty
2. Černý sty 37
3. Chatillon Mattéo 36
4. Rossi Gjuvanni 28
5. Johansson Mille 25
6. Dominguez Diego Jr. 25
7. Anwar Hamza 25

CZYTAJ TAKŻE > Sébastien Ogier, (nadal) nosiciel płomienia w Portugalii

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)