Portugalia, Yohan Rossel w zasadzce za Oliverem Solbergiem w WRC2

Po bardzo długim pierwszym etapie Solberg zajmuje pierwsze miejsce w WRC2, ale Yohan Rossel zawsze pozostawał w kontakcie ze Szwedem. Podczas swojego pierwszego w tym roku światowego wyścigu Pierre-Louis Loubet wypadł z trasy.

opublikowany 10/05/2024 à 20:09

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Portugalia, Yohan Rossel w zasadzce za Oliverem Solbergiem w WRC2

Po świetnym dniu Yohan Rossel zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji WRC2 w Portugalii (Zdjęcie: Nikos Katikis/DPPI)

La 5e Runda sezonu rozpoczęła się w czwartkowy wieczór superspecjalnym odcinkiem specjalnym na dystansie 2,94 km na asfalcie w Figueira da Foz. Następnie zawodnicy mieli do pokonania 8 odcinków specjalnych i nieco ponad 126 km z pomiarem czasowym.

Yohan Rossel, autor najlepszego czasu w tej krótkiej części wprowadzającej, świetnie rozpoczął weekend. Pewność siebie, jaką francuska załoga okazała przed startem, znalazła odzwierciedlenie w SS. Znajdując się w środku bitwy ze Skodą Fabią RS Olivera Solberga, Fergusa Greensmitha i Pierre-Louisa Loubeta, Rossel i Arnaud Dunand, jego pilot, nie przestawali atakować, myśląc o zarządzaniu zakładanymi oponami te odcinki specjalne. Podczas gdy Szwed wykorzystał poranek na zdobycie około dziesięciu sekund przewagi, Rossel zdecydowanie stanął na tymczasowym podium. Podczas 2e pętli, podczas gdy Yohan w dalszym ciągu ustanawiał znakomite czasy, Solberg miał problemy z silnikiem. Czasami mając tylko 3 cylindry, Szwed ograniczał uszkodzenia, aby utrzymać się na prowadzeniu. Bez zarzutu, załoga Citroëna zakończyła ten długi etap z nieco mniej pozytywnym nastawieniem, tracąc 5”3 w ostatnim sektorze czasowym. Jeszcze dwa dni przed końcem wszystko jest nadal możliwe, jeśli chodzi o zwycięstwo.

W tej kategorii rallye Portugalii zasłużyła na swoją reputację. Wydarzeń było wiele i pod koniec tego piątku kilka straciło wszelkie szanse na dobry wynik. Blisko podium z dwoma najlepszymi czasami Loubet popełnił błąd na OS7. Ta sama przyczyna i taka sama kara dla Pepe Lopeza, który odkrył swojego nowego Forda Fiesta Rally2, czy Teemu Suninena, który nie rozpoczął roku w zbyt pozytywny sposób od wywrotki.

Ranking WRC2 w Portugalii jest daleki od ustalonego. Jutro dzień zapowiada się bardzo ciężko z 9 odcinkami specjalnymi i 145,02 km pomiaru czasu.

Klasyfikacja WRC2 po pierwszym etapie Rajdu Portugalii

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)