Portugalia: Yohan Rossel: „Doceniam, że spotykam się z takimi przeciwnościami losu”

Umieszczony na czele mistrzostw WRC2 Yohan Rossel po dobrym przygotowaniu zbliża się do Portugalii. Entuzjastycznie nastawiony do obecności głównych kandydatów do tytułu Gardois liczy na to, że jego C3 na tej nawierzchni będzie się wyróżniać.

opublikowany 09/05/2024 à 15:43

Loïc ROCCI

0 Zobacz komentarze)

Portugalia: Yohan Rossel: „Doceniam, że spotykam się z takimi przeciwnościami losu”

Czy Yohan Rossel za kierownicą swojego Citroëna C3 Rally2 będzie w stanie osiągnąć takie same wyniki jak w 2022 roku? (Zdjęcie Nikos Katikis/DPPI)

Wydaje się, że po testach i udziale w Rajdzie Aboboreira w Portugalii dobrze przygotowałeś się do tego spotkania?

Właściwie pracowaliśmy dobrze, szczególnie w przypadku amortyzatorów. Myślę, że wszyscy wykonali niezwykłą pracę i myślę, że zrobiliśmy krok do przodu w porównaniu z zeszłym rokiem. Czekam jednak, czy pozwoli nam to walczyć z najlepszymi.

Nie jest tak często, że widzisz, jak bierzesz udział w wyścigu wcześniej?

To prawda, że ​​zrobiliśmy to po raz pierwszy i nie ma nic lepszego. Wydaje mi się, że jest to bardzo przydatne. Chcieliśmy to zrobić od dawna i bardzo dobrze, że tak się stało. To jest powierzchnia, na której chcę, żeby wszystko się działo, a obecność innych kierowców rywalizujących w C3 również powinna nam pomóc.

Jak objawia się postęp?

W zeszłym roku mieliśmy wiele problemów między przodem a tyłem samochodu. Albo przód spełnił nasze oczekiwania, albo był to tył. Dziś mamy lepszą skalę. Nie zawsze łatwo się nim prowadzi, ale dopóki dobrze się spisuje, radzimy sobie.

Czy Portugalia to wydarzenie, które zaczynasz dobrze znać?

Rzeczywiście. To wyścig, w którym często zdobywałem punkty. Wygraliśmy nawet w 2022 roku. Przed 2023 rokiem, kiedy pojawiły się wzmocnione opony, byliśmy już w grze. Przed wyjazdem wszyscy mówią, że trzeba uważać, że są części, które można popsuć, ale co roku zdajemy sobie sprawę, że wszyscy wychodzimy z nogami na podłodze. To tyle, albo znajdź sobie 30 cali po stoperze.

Jaki będzie Twój cel na tę edycję?

Jak dotąd początek sezonu był dla nas dobry i będziemy starali się utrzymać tę dobrą passę. Mam nadzieję, że będziemy w stanie powalczyć o zwycięstwo. W przypadku większości pretendentów pole jest znaczne. Uważam to za bardzo interesujące i zawsze miałem motywację do zmierzenia się z kilkoma przeciwnikami, z których niektórzy wygrali rundy turnieju WRC (Kris Meeke, przypis wydawcy). Postaramy się jednak pojechać nie myśląc zbytnio o mistrzostwach. Przede wszystkim chcę pokazać swoją prędkość na ziemi. Na asfalcie widzieliśmy, że nie mamy czego pozazdrościć naszym konkurentom, którzy mają już dwa miejsca na podium i dobrze będzie móc porównywać się z innymi kierowcami C3 na tej nawierzchni.

Loïc ROCCI

Dziennikarz specjalizujący się w łączeniu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... z południowym akcentem

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz