Czwarty z rzędu udział Ogiera, trzeci M-Sport… Lista zgłoszeń do Rajdu Polski znana

Organizatorzy Rajdu Polski ujawnili listę zgłoszeń z nowym udziałem Sébastiena Ogiera i drugim pojawieniem się trzeciego Forda Pumy.

opublikowany 04/06/2024 à 15:37

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Czwarty z rzędu udział Ogiera, trzeci M-Sport… Lista zgłoszeń do Rajdu Polski znana

© Nikos Katikis / DPPI

Za jego wielki powrót do kalendarza WRC po raz pierwszy od 2017 r Rajd samochodowy of Poland (27-30 czerwca) powita głównych headlinerów sezonu 2024. Lista zgłoszeń, opublikowana we wtorek, obejmuje 44 samochody w tym 9 Rally1.

W Toyota, postawiliśmy na ciągłość, wydając czwarty występ z rzędu Sebastian Ogier. Po Polsce Gapençais powinny ustąpić miejsca Kalle Rovanperä na rzecz Litwy (18-21 lipca) i Finlandii (1-4 lipca). W pozostałej części japoński producent nadal będzie mógł polegać na Elfynie Evansie i Takamoto Katsucie.

Po stronie Hyundai, Thierry Neuville et Ott Tanak, niedawny zwycięzca z Sardynii, pojawiają się jako groty. Jeśli chodzi o trzecią i20, Andreas Mikkelsen powróci, biorąc udział w swoich trzecich zawodach w sezonie, po Monte-Carlo i Chorwacji.

Wreszcie M-Sport po raz drugi w tym sezonie wsiądzie do trzeciego Forda Pumy. Tym razem jednak nie chodzi o Jourdana Serderidisa, ale o młodego Martinsa Seska, który Angielska ekipa zamierza przymierzyć się w dwóch rajdach. Po Polsce będzie kontynuował grę na Litwie. Adriana Fourmaux i Grégoire Munster będą dwoma pozostałymi przedstawicielami zespołu.

W pozostałych kategoriach Francję będą reprezentować Pierre-Louis Loubet (WRC2) i Mattéo Chatillon (WRC3).

Lista zgłoszeń do Rajdu Polski kompletna

CZYTAJ TAKŻE > Zwycięzca Tänak na Sardynii: lato będzie Ott!

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz