Romain Dumas między przyjemnością a wydajnością

Rywalizując z Porsche w ten weekend w WEC, Romain Dumas powróci na miejsce swojego Porsche 911 GT3 RS podczas Tour de Corse w WRC na początku października.

opublikowany 16/09/2015 à 14:14

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Romain Dumas między przyjemnością a wydajnością

Podobnie jak jego rodak Stéphane Sarrazin, który powróci do Rajdowych Mistrzostw Świata na Korsyce, Romain dumas zaczyna się pracowity okres. W najbliższy weekend odbędzie się piąta runda konkursu WEC na torze Circuit of the Americas w Austin w Teksasie, gdzie zostanie zgłoszony do zawodów Porsche Pochodzący z Alès 919 Hybrid nr 18 wyruszy w nową podróż swoim 911 spełniającym przepisy R-GT podczas Tour de Corse na początku października.

„Nie wiem, czy w moim programie będą inne rajdy, więc moim celem jest jasne, aby je zdobyć maksymalną przyjemność i oczywiście osiągnięcie doskonałej wydajności. W zeszłym roku podczas Tour de Corse pokazaliśmy, że GT mają prawdziwe miejsce w wyścigu rallye na poziomie międzynarodowym. Nie było to jednak łatwe.

Trasa w roku 2015 zapowiada się co najmniej tak samo trudno, dlatego nie zamierzamy zmieniać naszego podejścia: będziemy musieli dojechać do mety, nie napotykając żadnych problemów, a jednocześnie sprawnie. Na korsykańskich drogach jest to ważna misja do wykonania! »

Struktura zespołu RD Rallye Team będzie również pełna pracy podczas weekendu na Korsyce, ponieważ oprócz wersji R-GT na starcie w ramach Mistrzostw Francji wystartują dwa inne 911: Porsche 997 GT3 RS w GT+ dla Hervé Poly i Xavier Lyonnet Mariani i Porsche 996 GT3 RS w GT10 dla załogi Richarda Thiery'ego i Oliviera Fourniera.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz