Sébastien Ogier został kawalerem Legii Honorowej

Sébastien Ogier otrzymał w tym tygodniu medal Legii Honorowej z rąk prezydenta Emmanuela Macrona.

opublikowany 03/05/2024 à 14:25

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Sébastien Ogier został kawalerem Legii Honorowej

© Prezydencja Republiki

Prawie dwa lata później, Sebastian Ogier został oficjalnie kawalerem Legii Honorowej. Odznaczony Narodowym Orderem Legii Honorowej w lipcu 2022 r, w towarzystwie Fabio Quartaro, ośmiokrotny mistrz świata odebrał w tym tygodniu odznaczenie podczas ceremonii zorganizowanej w Pałacu Elizejskim.

Zgodnie z tradycją medal wręczył mu Prezydent Republiki Emmanuel Macron. Odznaczenie, które docenili zawodnicy sportów motorowych, m.in. Matthieu Baumel, drugi pilot w Rajd samochodowy-Raid i poczwórny zwycięzca Dakaru: „ To jest zasłużone, dobra robota. "

« Miałem w tym tygodniu wielki zaszczyt zostać kawalerem Legii Honorowej z rąk Emmanuela Macrona, napisał Sébastien Ogier na swoich portalach społecznościowych. Chwila rozłąki i spotkanie z prezydentem, które na długo pozostanie w mojej pamięci. To także moment, który pozwala nam spojrzeć w lusterko wsteczne i jest dla mnie okazją, aby podziękować wszystkim, którzy wspierali moją karierę.. "

Przed nim inni piloci, podobnie jak Sébastien, zostali Kawalerami Legii Honorowej Loeb (2009), Jean Alesi (2006), a nawet Alain Prost i Jacques’a Laffite’a w 1986 r.

WIDEO - Fabio Quartararo, rycerz Legii Honorowej

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz