Takamoto Katsuta prowadzi Rajd Portugalii, pierwsza szóstka zawęziła się do 6 sekund!

Nie da się ustalić pierwszej jasnej hierarchii po 5 portugalskich specjałach. Sébastien Ogier jest 5., Adrien Fourmaux utrzymuje swoje tempo na 7. miejscu. W WRC2 na podium stanął Yohan Rossel.

opublikowany 10/05/2024 à 13:42

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Takamoto Katsuta prowadzi Rajd Portugalii, pierwsza szóstka zawęziła się do 6 sekund!

Toyota GR Yaris Rally1 prowadzi w Portugalii. © DPPI / Nikos Natikis

Ranking Rajd samochodowy Portugalii po SS5:

  • To rzadkie, ale Takamoto Katsuta (Toyota) zaliczył perfekcyjną pierwszą połowę etapu w Portugalii. Japończycy wypracowali lepszy czas w SS2 i objęli prowadzenie.
  • W Rajdzie 1 nie doszło do żadnych wypadków, a warunki wyścigowe są idealne, co wyjaśnia, dlaczego klasyfikacja jest tak konkurencyjna. Pierwszych 6 kierowców zostaje zatrzymanych w zaledwie 9 sekund! Wracając do Toyoty, ustępujący podwójny mistrz Kalle Rovanperä wślizguje się pomiędzy Hyundai de Thierry Neuville et Ott Tanak na 3. miejscu.
  • To jego pierwszy światowy rajd w tym roku i po prawie półrocznej nieobecności nie spodziewaliśmy się, że Dani Sordo będzie tak świętował. Kierowca Hyundai Motorsport uzyskał dwa najszybsze czasy i zajmuje 5. miejsce, tuż za Sebem Ogier.
  • Najbardziej rozczarowującym człowiekiem dzisiejszego ranka jest niewątpliwie Elfyn Evans (Toyota). Walijczyk, który odszedł w ślad za Thierrym Neuvillem, nigdy nie był bystry. Co wyjaśnia dość niepokojące 17 sekund na głowie.
  • Sébastien Ogier doznał kontuzji podczas SS5. Ośmiokrotny mistrz świata nie mógł już słyszeć w radiu swojego pilota Vincenta Landaisa! Następnie ten ostatni, machając rękami, wskazał mu drogę, którą ma podążać. Strata kilku sekund na przeciwnikach to wydajność!
  • Wyposażony w jedno koło zapasowe mniej w porównaniu do konkurentów, Adriana Fourmaux (M-Sport Ford) jest w grze, aby kontynuować serię przekonujących wyników WRC. Mieszkaniec Północy jest 7., ale 14 cali za liderem. „Przez całą pętlę dbaliśmy o opony, ale pod koniec czułem, że się ciągnąłem. Jestem zadowolony ze swojego występu, nie było zbyt dużej przyczepności. A w to piątkowe popołudnie wiele może się wydarzyć! »
  • W WRC2 Oliver Solberg (Skoda) przez cały ranek utrzymywał się na prowadzeniu, wyprzedzając Francuza Yohana Rossela (Citroën).
  • W WRC3 młody Francuz Mattéo Chatillon prowadzi z niewielką przewagą (1 sekundę) nad Paragwajczykiem Diego Dominguezem. Francuz Tom Pieri jest trzeci z wynikiem 3”1 po OS2.
  • Druga pętla rozpocznie się w piątek o 15:XNUMX i będzie można ją śledzić w relacji na żywo na AUTOhebdo.fr.

CZYTAJ TAKŻE > Rajd Portugalii – Czterech Francuzów zmotywowanych na starcie w WRC3

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz