Thierry Neuville zachowuje spokój i poprowadzi Rajd Chorwacji, grożą Toyoty

Belg stoczył bardzo zacięty pojedynek z Toyotami Elfyna Evansa i Sébastiena Ogiera. Adrien Fourmaux był piąty, a Yohan Rossel – drugi w WRC5 tego wieczoru.

opublikowany 20/04/2024 à 18:42

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Thierry Neuville zachowuje spokój i poprowadzi Rajd Chorwacji, grożą Toyoty

Thierry Neuville (Hyundai) prowadzi Rajd Chorwacji WRC 2024 © DPPI / Nikos Natikis

Ranking Rajd samochodowy z Chorwacji Krok 2:

  • Wierzyliśmy, że w sobotę do Chorwacji uda się odwrócić sytuację. Ale poza kilkoma kroplami asfalt pozostał suchy.
  • Thierry Neuville (Hyundai) przestraszył się chwilową utratą pierwszej pozycji przez zły dobór opon (twardych) przeciwko Toyota autorstwa Elfyn Evans i Sebastian Ogier (Toyota), który zdecydował się na miękkie gumy. Następnie Belg znacznie się zregenerował i podobnie jak dzień wcześniej zakończył etap na prowadzeniu.
  • Jednak przed niedzielnym finałem różnica pozostaje niewielka. Elfyn Evans traci zaledwie 4 sekundy. Sébastien Ogier wpada w zasadzkę po 11 sekundach.
  • „Nie dokonaliśmy dobrego wyboru opon, ale mieliśmy wspaniały dzień– oznajmił Thierry Neuville. Musimy nadal atakować, utrzymać to wyczucie i dokonać właściwego wyboru opon. Pogoda dzisiaj nie była łatwa do oceny, ale zobaczymy jutro. »
  • Świadomy, że w związku z piątkowym poleceniem wyjazdu nie może wiele oczekiwać, Adriana Fourmaux (M-Sport Ford) zamierza znaleźć się w pierwszej piątce i zdobyć ważne punkty w mistrzostwach kierowców. Zawodnik z Północy na razie radzi sobie doskonale, tuż za nim Ott Tanak (Hyundai).
  • W WRC2 Francuz Yohan Rossel (Citroën) zajmuje 2. miejsce za swoim kolegą z zespołu Nikolayem Gryazinem (Citroën). Yohan Rossel został spowolniony przez podwójne przebicie opony, co kosztowało go pół minuty i 10 sekund kary
  • W Juniorze WRC, przewagę nadal ma Estończyk Romet Jürgenson, który ma prawie 2 minuty przewagi nad Australijczykiem Taylorem Gillem. Ten sam schemat w WRC3, z dodatkową obecnością młodego Francuza Mattéo Chatillona (Renault Clio) na 3. miejscu (+2'30").
  • Trzeci i ostatni etap Rajdu Chorwacji 2024 rozpocznie się w niedzielę rano o godzinie 7:08 i będzie można go śledzić w relacji na żywo na AUTOhebdo.fr

CZYTAJ TAKŻE > Program Rajdu Chorwacji 2024

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz