Toyota wyśle ​​swoje cztery załogi do Portugalii

Zespół Toyoty ogłosił, że po czterech rajdach, w których brały udział trzy samochody, ustawi swoje cztery załogi na następny Rajd Portugalii.

opublikowany 15/04/2024 à 15:06

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Toyota wyśle ​​swoje cztery załogi do Portugalii

©DPPI

Obok Elfyna Evansa/Scotta Martina i Takamoto Katsuty/Aarona Johnstona, Toyota od początku sezonu zmienia się pomiędzy dwiema pozostałymi załogami. Sebastian Ogier i Vincent Landais zakwestionowali Rajd samochodowy Monte-Carlo i w ten weekend wystartują w Chorwacji, a Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen wzięli udział w Rajdzie Szwecji i wygrali ostatni rajd w Kenii.

Na torach Portugalii, gdzie rajd odbędzie się w dniach 9–12 maja, cztery załogi zostaną wpisane na pokłady Toyoty Yaris Rally1. Regulamin WRC stanowi, że tylko trzy samochody mogą zdobywać punkty w każdej rundzie, a to Takamoto Katsuta został wyznaczony jako kierowca niezdolny do zdobywania punktów dla marki.

Pomoc w mistrzostwach dla Elfyn Evans?

Katsuta będzie natomiast mógł zdobywać punkty w mistrzostwach kierowców, w których obecnie zajmuje szóstą pozycję. Obecność czterech oficjalnych Toyot może pomóc Elfynowi Evansowi, obecnie drugiemu w mistrzostwach. Bardziej konkurencyjne samochody mogą zatem oznaczać więcej konkurentów między nim a Thierry Neuville, obecny lider…

Jeśli jednak Evans doświadczy problemów już w pierwszych dniach Rajdu Portugalii, prawdopodobieństwo, że straci punkty do rywala jest tak naprawdę większe... Pozostaje tylko odkryć, co ta strategia da za miesiąc, kiedy od piątego runda mistrzostw!

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz