WIDEO – Wypadki Thierry’ego Neuville’a, Elfyna Evansa i Adriena Fourmaux podczas Rajdu Chorwacji

Obaj faworyci zwycięstwa popełnili błędy i stracili czas na nowym liderze, Sébastienie Ogierze. Adrien Fourmaux uderzył w betonowy blok, ale zdołał uciec!

opublikowany 21/04/2024 à 09:36

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

WIDEO – Wypadki Thierry’ego Neuville’a, Elfyna Evansa i Adriena Fourmaux podczas Rajdu Chorwacji

© DPPI / Nikos Natikis

Le Rajd samochodowy Chorwacji 2024 popadł w szaleństwo w ciągu kilku minut. Na tym samym odcinku specjalnym SS18 doszło do trzech wypadków. Dwóch faworytów do zwycięstwa Thierry Neuville (Hyundai) i Elfyn Evans (Toyota), popełniłem błąd, spektakularnie!

Na szczęście zarówno Walijczyk, jak i Belg zdołali wyjechać. Szkoda wydaje się jedynie kosmetyczna i powinni kontynuować walkę o podium. Te dwa wypadki pozwalają Sebastian Ogier (Toyota) liderem w Rajdzie Chorwacji! Czystszy w prowadzeniu Francuz ma 9 i 11 sekund przewagi nad Evansem i Neuvillem, dwa odcinki specjalne przed metą 4. rundy wyścigu WRC 2024.

„Była seria zwrotów akcji, a kiedy dostałem notatkę (od mojego drugiego pilota), było za późno "– powiedział Neuville

Kilka chwil wcześniej, Adriana Fourmaux (M-Sport Ford) uderzył w betonowy blok wyznaczający drogę i uniemożliwiający zawodnikom zanurzenie się zbyt daleko na krawędzi zakrętu. Francuz uszkodził prawą przednią oś i na tym mógł zakończyć się jego rajd.

Na szczęście Northerner i jego pilot Alexandre Coria naprawili Forda Pumę Rally1 i stracili „tylko” 15 minut. Oczywiście w niedzielę nie zdobędą żadnych punktów, ale o ile uda im się ukończyć imprezę (czyli ukończyć Power Stage mistrzostw WRC), zdobędą punkty za wywalczone wirtualnie w sobotni wieczór 5. miejsce.

A jeśli nie zrozumiałeś tej zasady dotyczącej punktów mistrzowskich, nie panikuj, oto nasz przewodnik!

>> Nowa skala punktów w niedzielę w WRC: jak to działa? <

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz