WRC – Lefebvre zastępuje Ostberga w Rajdzie Australii

Stéphane Lefebvre zastąpi Madsa Ostberga w Rajdzie Australii po wypadku Norwega podczas zapoznania się z torem.

opublikowany 09/09/2015 à 11:13

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Lefebvre zastępuje Ostberga w Rajdzie Australii

Stéphane Lefebvre zastąpi Madsa Ostberga na stanowisku Rajd samochodowy Australii rozegrał w tym tygodniu. Norweg musiał się wycofać jego wypadek podczas rekonesansu zdarzenia, w którym złamał dwa żebra, a jego pilot Jonas Andersson doznał licznych siniaków. Skandynaw, który miał słaby refleks przy schodzeniu w prawo, dzień wcześniej dał jednak do zrozumienia, że ​​wszystko w porządku i że nie cierpi na żadne dolegliwości. "poważne obrażenia".

„Naprawdę szkoda Madsa i Jonasa, ponieważ Citroën Racing to wielka rodzina. Mam nadzieję, że szybko staną na nogi”, oświadczył Stéphane Lefebvre, który udał się do Australii, aby wziąć udział w rekonesansie i który wraz ze swoim drugim pilotem Stéphane Prévotem musi pilnie odebrać hełmy i kombinezony. „Nigdy nie jeździłem DS3 WRC na błocie i spodziewam się skomplikowanego weekendu. Zwykle do rajdu przygotowuję się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, oglądając pokładowe kamery z poprzednich edycji, aby zaaklimatyzować się na etapach. Będzie mi brakować tej pracy, ale każde doświadczenie jest warte zdobycia i dziękuję Citroën Racing za zaufanie. Do wyścigu podejdę z pokorą, starając się osiągnąć cele zespołowe. »

Stéphane Lefebvre wyróżnił się w swoim pierwszym wyścigu WRC, zajmując 10. miejsce w Rajdzie Niemiec w sierpniu ubiegłego roku. Francuz weźmie także udział w Tour de Corse rozgrywanym w dniach 1–4 października.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz