MotoGP i F1 w stronę organizacji wspólnego wydarzenia?

Czy po przejęciu Dorny przez Liberty Media możemy spodziewać się, że F1 i MotoGP wspólnie zorganizują wydarzenie?

opublikowany 02/04/2024 à 18:22

Luca Bartolomeo

2 Zobacz komentarze)

MotoGP i F1 w stronę organizacji wspólnego wydarzenia?

Ezpeleta planuje zorganizować Grand Prix w tym samym czasie, co F1 ©DPPI

Po ogłoszeniu przejęcia Dorny przez Liberty Media za 3,5 miliarda euro pojawia się pytanie, jakich przyszłych synergii pomiędzy dwiema kluczowymi dyscyplinami sportów motorowych można się spodziewać.

Kiedy taka zapowiedź była jeszcze na etapie plotek, Carmelo Ezpeleta, dyrektor generalny Dorna Sports, nie krył już entuzjazmu wobec pomysłu zorganizowania wspólnego wydarzenia z Formuła 1, a celem jest zwiększenie widoczności MotoGP.

„Ze Stefano Domenicali (CEO F1. Przyp. red.) mam niezwykłą relację od wielu lat i od jakiegoś czasu myśleliśmy o stworzeniu takiego projektu” – powiedział na łamach „ Europe Press. Nie jest to łatwe, ale nie można wybić sobie tego pomysłu z głowy. Jeśli będzie to możliwe, zrobimy to. »

Jednakże liczne ograniczenia, takie jak różne potrzeby każdej branży w zakresie infrastruktury i bezpieczeństwa, a także różne umowy handlowe każdej z nich, ograniczają projekt pod względem wykonalności.

Jednakże, jeśli chodzi o kalendarze, dogadanie się w obu dyscyplinach nie powinno być zbyt trudne, ponieważ ich tournee mają już pewne podobieństwa, ponieważ grają na tych samych torach w różnych terminach.

W 2024 roku MotoGP, podobnie jak Formuła 1, trafi na tor Barcelona-Katalonia (Hiszpania), czerwony Byk Ring (Austria), tor Silverstone (Wielka Brytania), tor Circuit of the Americas (Stany Zjednoczone), a także Losail na Grand Prix Kataru.

W sezonie 2020, naznaczonym przez Covid, Formuła 1 odwiedziła także znane tory w najwyższej kategorii pojazdów dwukołowych, jak miało to miejsce w Portimao (Portugalia) i Mugello (Włochy).

CZYTAJ TAKŻE > Ducati podnosi zasłonę na swoim Desmosedici GP24

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

2 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

2 Uwagi)

J

dedeHJ37

03 o 04:2024

z Liberty Media to nie jest sport mechaniczny, ale sport Mécafric!

1

Yves-Henri RANDIER

24 o 01:2024

Wspólny weekend F1 i MotoGP: sposób na nakłonienie fanów F1 do... MotoGP o wiele bardziej spektakularnego niż pociągi F1 DRS!! Nie jestem pewien, czy F1 ma wiele do zyskania ze względu na słabą ogólną jakość na torze

1

Aby napisać komentarz