Grand Prix Aragonii przedłużone

Grand Prix Aragonii ogłasza nową umowę z Dorną, która formalizuje wpisanie jej do kalendarza na kolejne trzy lata.

opublikowany 02/04/2024 à 14:19

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Grand Prix Aragonii przedłużone

Grand Prix Aragonii przedłużone do 2026 roku ©MotoGP

Brak w kalendarzu MotoGP w sezonie 2023 Grand Prix Aragonii powróci w 2024 r., w weekend 2026 września. Jednak hiszpańska scena, która nie uzgodniła, że ​​będzie regularnie pojawiać się w kalendarzu, właśnie ogłosiła, że ​​osiągnęła punkt porozumienia z Dorną w sprawie przedłużenia rejestracji na tournee tej dyscypliny w pełnym wymiarze godzin do XNUMX roku.

Chociaż poprzednie porozumienie między władzami lokalnymi a MotoGP przewidywało już zorganizowanie dwóch Grand Prix w Aragonii w ciągu najbliższych trzech sezonów, planowana jest dodatkowa inwestycja w wysokości ośmiu milionów euro, aby umożliwić nieprzerwane organizowanie imprezy aż do tego dnia .

W przeszłości Marc Marquez szczególnie błyszczał na tym torze, a obecnie jest rekordzistą w zakresie sukcesów na tym torze, sześciokrotnie stając na najwyższym stopniu podium jego imieniu. Ze swojej strony Enea Bastianini dodała to wydarzenie do swojej listy osiągnięć podczas ostatniej edycji, która odbyła się dwa lata temu.

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz