Jorge Martín wraca na szczyt po 588 dniach: „Brak mi słów”

Zwycięzca Grand Prix Francji, który wrócił z siódmego miejsca, Jorge Martín zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo w Grand Prix od GP Indonezji w 2024 roku. To emocjonujące zwycięstwo dla Hiszpana, który wrócił z krawędzi przepaści.

opublikowany 10/05/2026 à 15:50

Zoé Ledent-Mouret

  Skomentuj ten artykuł! 2

Jorge Martín wraca na szczyt po 588 dniach: „Brak mi słów”

© Michelin Motorsport

588 dni. Powtórne operacje. I triumfalny powrót na najwyższy stopień podium. Jorge Martín wygrał Grand Prix Francji w Le Mans po wzorowym wyścigu, a jego pierwsze słowa na mecie mówiły wszystko: „To niesamowite. Myślę o mojej rodzinie, zespole, dziewczynie, psie i wszystkich, którzy byli ze mną w tym trudnym czasie. Brakuje mi słów, dziękuję wszystkim”.

Na torze pokaz był niezaprzeczalny. Startując z siódmej pozycji, Hiszpan wyprzedzał rywali jednego po drugim, narzucając tempo, którego nikt nie był w stanie dogonić. Na ostatnich okrążeniach zbliżył się do swojego kolegi z zespołu, Marco Bezzecchiego, a następnie wyprzedził go na szykanie Dunlop – tej samej, w której poprzedniego dnia zapewnił sobie zwycięstwo w sprincie – i pewnie zmierzał do zwycięstwa.

"Niech żyje Francja!"„Dzięki temu powrotowi, jest teraz w wyścigu o tytuł bardziej niż kiedykolwiek, rywalizując ze swoim kolegą z zespołu, który spędził znacznie więcej czasu na torze na włoskim motocyklu, odkąd obaj dołączyli do Aprilii w 2025 roku” – powiedział Jorge Martín w rozmowie z Canal+ po wyścigu. Obecnie dzieli ich tylko jeden punkt na szczycie klasyfikacji generalnej, ale sezon jest jeszcze długi – pozostało siedemnaście rund, a kolejną będzie Grand Prix Katalonii w przyszły weekend.

CZYTAJ TAKŻE > GP Francji: Jorge Martín wraca do zwyciężania w MotoGP

Sklep Autohebdo

Zobacz sklep

Skomentuj ten artykuł! 2

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

2 Uwagi)

A

Alain Féguenne (🇱🇺 Luksemburg)

10 o 05:2026

Wspaniałe zwycięstwo Jorge Martina… w Le Mans 2026. Co za powrót… tego kierowcy… Wspaniały! 🍾🥂🍾🥂👍 😎 alainkf1@pt.lu

B

Banan

10 o 05:2026

"...moja dziewczyna, mój pies..." dziewczyna musi być szczęśliwa, przychodzi tuż przed psem!

Aby napisać komentarz