Jak Crawford dołącza do programu młodych kierowców Aston Martin

Były członek juniorskiego zespołu Red Bull Jak Crawford znalazł schronienie w innej akademii, akademii Astona Martina. Amerykanin będzie robił symulatory na Silverstone dla brytyjskiego zespołu, a także prywatne testy.

opublikowany 12/02/2024 à 15:19

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Jak Crawford dołącza do programu młodych kierowców Aston Martin

©Aston Martin

Nowa akademia Jaka Crawforda. 18-letni kierowca, który wystartuje w sezonie 2024 Formuła 2 z DAMS, przystępuje do programu pilotażowego dla młodych Aston Martin, w którym występuje zwłaszcza Felipe Drugovich. Amerykanin był członkiem czerwony Byk Junior Team do końca 2023 roku, przed utratą wsparcia austriackiego klanu.

Jak Crawford, który w zeszłym roku zajął 13. miejsce w mistrzostwach Formuły 2 (jedno zwycięstwo, pięć podium), ma na swoim koncie pewne osiągnięcia w formułach promocyjnych, m.in. 2. miejsce w niemieckiej F4 w 2020 r., 3. miejsce w Euroformula Open w 2021 r. i 7. miejsce W Formuła 3 w 2022 roku (ze zwycięstwem).

W swojej nowej roli w Aston Martin pochodzący z Charlotte (Stany Zjednoczone) zostanie wezwany do pracy na symulatorze na torze Silverstone, natomiast brytyjski zespół powinien pozwolić mu zająć miejsce w Formule 1 podczas prywatnych testów, za kierownicą AMR22.

„Jestem dumny, że mogę wykonać ten nowy krok w mojej karierze. Aston Martin to świetne miejsce do nauki i rozwoju, a nadchodzący program zapowiada się ekscytująco, cieszy się Jak Crawford. Nie mogę się doczekać, aż zacznę ze wszystkimi współpracować, zwłaszcza na symulatorze, gdzie będę mógł przyczynić się do poprawy wyników zespołu podczas weekendów wyścigowych. Jestem podekscytowany możliwością prowadzenia samochodu AMR22 jeszcze w tym roku. Jest to dla mnie ogromna motywacja do ciężkiej pracy i maksymalnego wykorzystania tej wspaniałej szansy. »

CZYTAJ TAKŻE > NA ZDJĘCIACH – Aston Martin AMR24 na torze Silverstone

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)