Max Verstappen wywierany pod presją Norrisa: „Wszedłem na całego! »

Max Verstappen musiał ciężko pracować pod koniec wyścigu na torze Imola, aby wygrać przed włoską publicznością, mimo że Lando Norris na ostatnim okrążeniu spadł poniżej drugiego miejsca.

opublikowany 19/05/2024 à 16:53

Walenty GLO

2 Zobacz komentarze)

Max Verstappen wywierany pod presją Norrisa: „Wszedłem na całego! »

Max Verstappen i Lando Norris – Zdjęcie: DPPI

Max Verstappen (czerwony Byk) zwyciężył ponownie w tym sezonie, po raz piąty w siedmiu rundach rywalizacji, ale jego sukces w Imola (Włochy) w tę niedzielę był mniej oczywisty niż zwykle. Niedawny zwycięzca w Miami (Stany Zjednoczone) Lando Norris (McLaren) wrócił bardzo mocny na koniec wyścigu, tracąc niecałą sekundę do zwycięzcy dnia po minięciu flagi z szachownicą.

Presję Norrisa spotęgował miecz Damoklesa, który Holender miał nad hełmem po otrzymaniu czarno-białej flagi za przekroczenie ograniczeń toru. Zbyt szeroka przerwa oznaczałaby dla niego pięć sekund kary i zwycięstwo przypadłoby Brytyjczykowi.

« Musiałem zaatakować cały wyścig, aby stworzyć przewagę, ogłosił po mecie trzykrotnym mistrzem świata. Na średnich oponach radziliśmy sobie całkiem nieźle, nieco trudniej było radzić sobie na twardszych oponach. Szczególnie na ostatnich okrążeniach dużo się ślizgałem. Widziałem, jak Lando się zbliżał podczas ostatnich dziesięciu pętli. Byłem zaangażowany! Trudno jest, gdy opony już nie działają. Starałem się nie popełniać zbyt wielu błędów. Bardzo się cieszę, że dzisiaj wygrałem. »

Zwycięzca na torze Imola pomimo skomplikowanego początku weekendu

Zwycięstwo to następuje po skomplikowanym początku weekendu dla Maxa Verstappena, który pozostaje daleko w tyle i nie jest ze swojego zadowolenia jednomiejscowy podczas wolnych treningów, po czym wysunął się na prowadzenie w kwalifikacjach i zdobył pole position, a tym samym zwycięstwo w tę niedzielę.

« Zmieniliśmy wiele rzeczy w samochodzieOn wyjaśnia. Nie mieliśmy zbyt wielu informacji przed rozpoczęciem wyścigu i dlatego na Hards było to bardziej skomplikowane. Biorąc pod uwagę, gdzie wyjechaliśmy w piątek, niesamowite jest wyjechać stąd z pole position i zwycięstwem. »

Verstappen i Norris spotkają się w najbliższy weekend w Monako podczas legendarnego Grand Prix na ulicach Księstwa. Z nową potyczką pomiędzy dwoma mężczyznami?

CZYTAJ TAKŻE > Powrót Norrisa był niewystarczający, aby pozbawić Verstappena zwycięstwa na torze Imola

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

2 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

2 Uwagi)

E

Erica Stevensa

19 o 05:2024

Jestem pewien, że wolałby wygrać w tym roku niż w zeszłym, to prawdziwy zawodnik, lubi, gdy jest trudno

Yves-Henri RANDIER

19 o 05:2024

A co więcej, Batavian wygrał 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring w simracingu!!

Aby napisać komentarz