Ósme miejsce, „maksimum możliwe do osiągnięcia” dla Péreza

Podczas gdy jego kolega z zespołu Max Verstappen odniósł swój 59. sukces w Formule 1, Sergio Pérez po przybyciu do Imoli musiał zadowolić się ósmym miejscem.

opublikowany 19/05/2024 à 18:53

Michaela Duforesta

1 Zobacz komentarze)

Ósme miejsce, „maksimum możliwe do osiągnięcia” dla Péreza

©DPPI

Grand Prix Emilii-Romanii 2024 nie pozostanie wśród mocnych wspomnień z kariery Sergio Péreza. Meksykański kierowca, który startował z jedenastej pozycji, był w stanie awansować dopiero na ósmą pozycję, gdy opadła flaga w szachownicę. Wyprzedzony przez oba Mercedes, numer 11 również potrzebowałby niewielkiej pomocy samochodu bezpieczeństwa, aby jego ryzykowna strategia zadziałała.

„Było to ogólnie maksimum, jakie można było osiągnąć, biorąc pod uwagę naszą pozycję wyjściową. Podjęliśmy ryzyko, wiedzieliśmy, że będzie to bardzo ryzykowna strategia, która nie była strategią najkorzystniejszą. Marzyliśmy o samochodzie bezpieczeństwa w odpowiednim dla nas czasie”, oświadczył przez mikrofon oficjalnej strony internetowej Formuła 1.

Nie pomogły mu uszkodzenia po zjechaniu z toru

O ile samochód bezpieczeństwa nie interweniował, to zjazd z toru (patrz zdjęcie) w Rivazza również nie przyczynił się do poprawy losów kierowcy. czerwony Byk. Pérez z pewnością doznał uszkodzenia swojego RB20 po tej wycieczce na żwir. Ta wycieczka spowodowała również, że stracił cenne sekundy i sprawiła, że ​​z myśliwego stał się zwierzyną, a jeźdźcy za nim powrócili silni.

„Wypadłem z toru, próbując nieco zmienić balans samochodu, aby chronić tylne opony, i wjechałem szeroko w zakręt 16. Mam wrażenie, że doznałem uszkodzeń i nie miało to znaczenia w naszym wyścigu . Straciłem sześć lub siedem sekund, a kierowcy z tyłu byli bardzo blisko. Mieliśmy kiepski wyścig, chociaż weekend zapowiadał się nieźle aż do kwalifikacji, ale niestety wtedy zaczęło być ciężko. »

Sergio Pérez, zwykle szybki na torach miejskich, ma szansę odkupić się od skomplikowanego weekendu w przyszłym tygodniu w Monako. Meksykanin jest także jednym z poprzednich zwycięzców w Księstwie, po zwycięstwie w 2022 roku…

CZYTAJ TAKŻE > Powrót Norrisa był niewystarczający, aby pozbawić Verstappena zwycięstwa na torze Imola

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

20 o 05:2024

Jeśli RB20 jest znacznie mniej dominujący niż RB19, TexMex nadal ma większe trudności z wydobyciem jego kwintesencji w przeciwieństwie do swojego batawskiego kolegi ze stajni! Jak długo dobry doktor Helmoooot to zniesie?

1

Aby napisać komentarz