Powrót Norrisa był niewystarczający, aby pozbawić Verstappena zwycięstwa na torze Imola

Startując z pole position, Max Verstappen odniósł piąte zwycięstwo w 5 wyścigach, wygrywając Grand Prix Emilii-Romanii, podczas którego Lando Norris wierzył w powrót na ostatnich okrążeniach.

opublikowany 19/05/2024 à 16:32

Gonzalo Forbes

2 Zobacz komentarze)

Powrót Norrisa był niewystarczający, aby pozbawić Verstappena zwycięstwa na torze Imola

©DPPI

  • Drugie zwycięstwo w karierze Lando Norris poczeka trochę dłużej. Anglik, który dwa tygodnie wcześniej odniósł sukces w Miami, prawie pokrzyżował plany Max Verstappen na ostatnich 10 okrążeniach, ale Holender dobrze stawiał opór.

  • Wyruszając na nowy spacer po parku, do którego był przyzwyczajony od dwóch lat, trzykrotny panujący mistrz świata musiał ciężko pracować, aby zapewnić sobie 59. zwycięstwo w karierze. Choć w drugiej części wyścigu miał ponad 6 sekund przewagi nad Lando Norrisem, Max Verstappen odnotował spadek wydajności opon na ostatnich dziesięciu okrążeniach. Ostrzegł przez radio swojego rywala McLaren przeszedł w tryb ofensywny i ustalił czasy. Okrążenie za okrążeniem na ostatnim fragmencie zmniejszał przewagę nawet do niecałej sekundy, ale ostatecznie nie wystarczyło to, aby pozbawić Super Maxa sukcesu na torze Imola.

CZYTAJ TAKŻE > Wzruszenie i duma dla Bianki i Lalalli Senny

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

2 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

2 Uwagi)

P

PJ Petita

19 o 05:2024

Za ogromnym talentem Verstappena kryje się bardzo wyraźny względny spadek Red Bulla w ciągu ostatnich dwóch wyścigów. Komentatorzy pozostają przy starym oprogramowaniu, ale nie jest to już najszybszy samochód w stawce (w przeciwnym razie Perez nie spisałby się tak słabo). Wojny wewnętrzne i zapowiedź odejścia Neweya prawdopodobnie zdemotywowały lub zdezorganizowały wojska, podczas gdy inne zespoły poczyniły wyraźne postępy. Zobaczymy, co przyniesie reszta sezonu.

1

Yves-Henri RANDIER

19 o 05:2024

Na szczęście polowanie Norrisa wyrwało nas z niedzielnej drzemki! Czy Max nadal miał jakieś pod prawym pedałem, najwyraźniej nawet jeśli pod koniec wyścigu poradził sobie z twardymi oponami?

1

Aby napisać komentarz