Problem z pit stopami wreszcie rozwiązany dla Saubera?

W Sauberze pamiętamy tylko wiele opuszczonych postojów na początku sezonu. Dwutygodniowa przerwa pomiędzy Melbourne a Suzuką pozwoliła szwajcarskiemu zespołowi poważnie zająć się problemem.

opublikowany 02/04/2024 à 13:30

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Problem z pit stopami wreszcie rozwiązany dla Saubera?

Bottas wierzył w punkty w Melbourne, ale jego zespół sabotował go w boksach. ©DPPI

W Australii było lepiej dla Saubera, przynajmniej na torze, ale jeszcze nie z boku trybun. Max Verstappen, Lewis Hamilton i George Russell przeszedł na emeryturę, co zapewniło zespołom 3 miejsca w punktach, które normalnie nie mogą wziąć udziału. W tej małej grze są to dwa Haas et Yuki tsunoda kto wygrał. Valtteri Bottas od dawna walczy o punkty, ale niestety dla Fina wszystkie jego wysiłki zostały zniweczone przez 31-sekundową przerwę jego zespołu.

Problem w boksie Saubera utrzymuje się od początku sezonu. Z 10 przystanków w pierwszych trzech spotkaniach szwajcarska drużyna tylko raz wykonała postój poniżej 3 sekund (2'77), a trzy były dłuższe niż 20 sekund... Trudno zatem zdobywać punkty, gdy marnujemy tyle samo czasu na zmianę czterech opon.

Tempo wyścigu wydaje się właściwe dla C44, który dorównuje innym zespołom z tyłu stawki. Aby mieć nadzieję na pierwsze punkty, pozostała tylko jedna rzecz: spędzać mniej czasu w boksach. „Udajemy się do Japonii, aby wykorzystać zachęcające tempo wyścigowe pokazane w poprzednich wyścigach, wyjaśnia Alessandro Alunni Bravi, przedstawiciel Saubera. Prace trwały dzień i noc Hinwil rozwiązać problem pit stopu. 

Nowe modyfikacje dla C44

Valtteriego Bottasa i Zhou Guanyu zwracają się do Japonii i Suzuki z chęcią po raz pierwszy wejścia do pierwszej 10. Być może pomoże im C44, który przybywa z nowymi częściami. „Zawsze wspaniale jest ścigać się na Suzuce, to jeden z najbardziej kultowych torów w kalendarzu. zachwyca Fina. Mam stąd dobre wspomnienia, w tym zwycięstwo (w 2019 r., przyp. red.). Wprowadzamy tutaj ulepszenia, więc naprawdę nie mogę się doczekać powrotu na tor i zrobienia dużego kroku naprzód. ” 

Ta sama historia dotyczy jego chińskiego kolegi z drużyny, który przybywa do krainy Wschodzącego Słońca z bardzo dobrymi intencjami: „Chcę rozegrać tutaj dobry wyścig. Wiemy, że wciąż jest wiele do zrobienia, na torze i poza nim. Ważnym pozytywnym punktem było to, że nasze tempo wyścigowe w Australii wydawało się konkurencyjne. Jeśli uda nam się dobrze uplasować na starcie, mamy szansę na zdobycie punktów! »

CZYTAJ TAKŻE > Co sprawia, że ​​tor Suzuka jest tak wyjątkowy dla kierowców?

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz