Martins i Hadjar, liderzy francuskiego zespołu FFSA Circuit 2024

FFSA ujawniła listę kierowców francuskiego zespołu wyścigowego na rok 2024, który w tym sezonie będzie nosił barwy federacji, a na czele z Victorem Martinsem i Isackiem Hadjarem.

opublikowany 12/02/2024 à 11:37

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Martins i Hadjar, liderzy francuskiego zespołu FFSA Circuit 2024

© Paul Vaicle / DPPI

Będzie ich w 2024 roku sześciu, którzy w formułach promocji będą latać w barwach Francji i FFSA. W poniedziałek federacja ujawniła sześciu członków francuskiego zespołu wyścigowego FFSA Circuit na nadchodzący sezon. Victor Martins, Isack Hadjar (F2), Alessandro Giusti, Evan Giltaire, Enzo Peugeot i Théophile Naël (FRECA) będą nosić niebiesko-biało-czerwone barwy na torach międzynarodowych i będą korzystać ze wsparcia federalnego w ramach swoich programów oraz specjalnego wsparcia ze strony Akademii FFSA, centrum szkoleniowego z siedzibą w Le Mans.

Theo Pourchaire, zeszłoroczny mistrz Formuły 2, który wyjechał na wygnanie do Japonii, aby przeżyć nową przygodę w Super Formule, to zatem dwaj francuscy kierowcy tej dyscypliny będą głównymi bohaterami zespołu Francja 2024. Victor Martins, najlepszy debiutant roku 2023, będzie Bądź jednym z faworytów mistrzostw w tym sezonie dzięki ART Grand Prix. Isack Hadjar wystartuje w tym roku w swoim drugim sezonie w Formule 2 w zespole Campos Racing.

Trzy nowe twarze w torze EdF

Po pierwszym roku stażu Alessandro Giusti kontynuuje swoją podróż i rozpoczyna drugi sezon z rzędu we FRECA pod trójkolorowym sztandarem w ART GP. Cel będzie jasny dla młodego pilota wspieranego przez Williams Akademia: zdobądź tytuł. Dlatego też francuski zespół torowy FFSA wita w swoich szeregach trzech nowych kierowców: Evana Giltaire’a (mistrza Francji F4), Enzo Peugeota (wicemistrza Francji F4) i Théophile’a Naëla (mistrza Hiszpanii F4). Cała trójka zadebiutuje w tym sezonie we FRECA.

„W 2023 roku nasz francuski program FFSA Circuit Team odniósł wiele zwycięstw i ważny tytuł dzięki koronie Théo Pourchaire’a w F2, podkreśla Jean Alesi, kapitan francuskiej drużyny torowej FFSA. Sezon 2024 zapowiada się równie obiecująco i tym razem wracamy do walki w składzie sześciu kierowców. Nasi dwaj główni przywódcy, Victor Martins i Isack Hadjar, będą mieli wszystkie karty w swoich rękach, aby zastąpić Théo w przedsionku F1. »

„Jako kapitan jestem również zachwycony możliwością zobaczenia Alessandro Giustiego z powrotem w naszych szeregach na drugi sezon we FRECA, aby walczyć o tytuł, teraz w barwach Williams Academy. Wreszcie trzy młode talenty z F4 po raz pierwszy dołączają do naszej federalnej gromadki. Evan Giltaire, Enzo Peugeot i Théophile Naël będą nosić herby francuskiego zespołu FFSA Circuit Team, również w mistrzostwach FRECA, z dużą szansą, że nasze barwy zabłysną. »

CZYTAJ TAKŻE > Dlaczego Williams stawia na Alessandro Giustiego?

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz