Po zdobyciu dwóch miejsc na podium w Miami Porsche obejmuje prowadzenie w mistrzostwach Formuły E

Mimo że zwycięstwo odniósł Jaguar Mitcha Evansa, to Porsche jest niewątpliwie największym zwycięzcą Miami E-Prix, stawiając obu swoich oficjalnych kierowców na podium.

opublikowany 01/02/2026 à 16:05

Michaela Duforesta

  Skomentuj ten artykuł! 0

Po zdobyciu dwóch miejsc na podium w Miami Porsche obejmuje prowadzenie w mistrzostwach Formuły E

©DPPI

Tydzień po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej 24-godzinnego wyścigu Daytona, Porsche Porsche kontynuowało imponującą passę, startując w oficjalnych programach podczas Miami E-Prix. Niemiecka marka zapewniła sobie pole position dzięki Nico Müllerowi, który pokonał Andrettiego Felipe Drugovicha, również napędzanego silnikiem Porsche. W wyścigu naznaczonym zmiennymi warunkami, z ulewą przed startem na torze Miami International Autodrome, Porsche udało się dobrać odpowiednie ustawienia dla dwóch samochodów fabrycznych. Nico Müller prowadził przez większość okrążeń, a Pascal Wehrlein awansował z jedenastego miejsca na starcie.

„W trudnych warunkach cały zespół świetnie sobie radził z wyścigiem i podejmował właściwe decyzje”.Zauważył to Florian Modlinger, dyrektor zespołu fabrycznego. „Pascal nie był zadowolony z samochodu podczas treningów, ale poprawił sytuację dzięki mocnemu tempu i awansował z 11. miejsca. W końcu udało nam się zdobyć tak dużo punktów, na co liczyliśmy w São Paulo i Meksyku, ale nie udało nam się tego osiągnąć. To nasze pierwsze podwójne podium w tym sezonie, a 36 punktów dało nam pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej i konstruktorów. To dobry fundament, na którym możemy budować. Dziękujemy wszystkim członkom zespołu, którzy to umożliwili, i wszystkim, którzy zostali w Weissach. Mieliśmy dobre występy na trzech torach i będziemy ciężko pracować, aby utrzymać tę passę następnym razem w Dżuddzie”.

Zespół fabryczny Porsche objął prowadzenie w klasyfikacji zespołowej, podczas gdy producent dominuje w klasyfikacji producentów silników, w szczególności dzięki zwycięstwu Jake'a Dennisa w wyścigu Andretti w pierwszej rundzie sezonu w Brazylii. Były mistrz świata Pascal Wehrlein był zadowolony, że udało mu się odwrócić losy wyścigu po wyjątkowo trudnych treningach i kwalifikacjach na suchym torze.

„Bardzo dobry wyścig, wystartowałem z 11. pozycji i stanąłem na podium. Samochód był bardzo szybki w trakcie wyścigu. Niestety, przed wyścigiem napotkaliśmy pewne problemy, które nieco zepsuły nam weekend. Mimo to wyścig był bardzo solidny. Podwójne podium, mnóstwo punktów dla zespołu, które gromadzimy, co jest ważne na początku sezonu. Już nie mogę się doczekać kolejnego wyścigu w Dżuddzie”.

Mimo że jego pierwsze zwycięstwo w Miami dopiero nadeszło, Nico Müller był zadowolony ze swojego drugiego miejsca na podium w kategorii pojazdów w 100% elektrycznych: „To fantastyczne, że udało mi się zdobyć pierwsze pole position w Formuła E I moje drugie podium, ale pierwsze z Porsche – to naprawdę wyjątkowe! Podwójne podium dla zespołu, co sprawia, że ​​to dla nas fantastyczny dzień. Bardzo się cieszę z powodu wszystkich i jestem wdzięczny za zaufanie. Świetnie się dziś bawiłem. Na suchym i mokrym torze samochód spisywał się bardzo dobrze i udało nam się zdobyć kilka bardzo ważnych punktów. Zawsze chce się wygrać, ale Mitch Evans był dziś odrobinę mocniejszy. Gratulacje dla niego i postaramy się utrudnić mu zadanie następnym razem. To tylko dodaje mi ambicji.

CZYTAJ TAKŻE > Piętnastym zwycięstwem w Formule E Mitch Evans ustanawia rekord

Sklep Autohebdo

Zobacz sklep

Skomentuj ten artykuł! 0

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz