Goodwood uratował historyczny warsztat Kena Tyrrella

Książę Richmond zapłacił z własnej kieszeni za przeniesienie fabryki, która na początku lat 1. wraz z Jackiem Stewartem zbudowała mistrza świata F1970 Tyrrells.

opublikowany 11/02/2024 à 13:30

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Goodwood uratował historyczny warsztat Kena Tyrrella

Drewniany warsztat Kena Tyrrella został przeniesiony na tor w Goodwood. © Facebook / Ian Nicolls

Nasi brytyjscy sąsiedzi są mistrzami w utrzymaniu dziedzictwa motoryzacyjnego, co jest kolejnym epizodem. W 2022 roku stara szopa, która w latach 1960. i 1970. służyła jako warsztat stajni Tyrrell, miała zostać zburzona, aby zrobić miejsce pod rozbudowę sklepu z artykułami imprezowymi.

Właściciel sklepu z siedzibą w Ockham w Surrey (Anglia) desperacko szukał potencjalnego nabywcy na magazyn. Początkowo zainteresowane było miasto Brooklands, ale koszt rozbiórki i umieszczenia drewnianych paneli (szacowany na 100 000 funtów) był zaporowy. Wtedy to na łamach angielskiego magazynu ukazał się artykuł Sporty motorowe przyciągnął uwagę księcia Richmond, Charlesa Gordona-Lennoxa.

Książę to „Mister Goodwood”, ten, który od ponad 30 lat organizuje na swojej posiadłości legendarny Festiwal Prędkości, a także nadzoruje Goodwood Revival na tytułowym torze. Po przeczytaniu tego artykułu szlachcic postanowił zapłacić kwotę niezbędną do przeniesienia „fabryki” Tyrrella na teren obwodu Goodwood.

Rekonstrukcja warsztatu, w którym widzieli bohaterów F1 jak Jackie Stewart, François Cevert, Patrick Depailler i inni Ronnie Peterson jest praktycznie skończony. Inauguracja powinna odbyć się na marginesie Zgromadzenia Członków, w dniach 13 i 14 kwietnia 2024 r.

CZYTAJ TAKŻE > 50 lat temu François Cevert stracił życie w Watkins Glen

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz