Od Kart do F1: Viny Sobrevia wygrywa pierwszą edycję

Pierwsza selekcja wyłoniona spośród kandydatów kartingowych do kierowania F1 podczas Historycznego Grand Prix Francji wyłoniła zwycięzcę.

opublikowany 01/04/2024 à 19:05

Pierre’a Barre’a

0 Zobacz komentarze)

Od Kart do F1: Viny Sobrevia wygrywa pierwszą edycję

kwietniaPo weekendzie pełnym emocji na torze Circuit du Var Viny Sobrevia zwyciężyła w „ Od Kart do F1 » i będzie nosić koloryFormuła AGS 1 podczas Historycznego Grand Prix Francji.

Było ich prawie 2000, którzy podjęli przygodę „Od Kart do F1 » poprzez udział w selekcjach regionalnych organizowanych na 14 okręgach Karting Francuzi, około 500 na etapie „Rotax” w 1/8 finału, następnie 53 na początku weekendu, kiedy rozpoczynają się 1/4 finału. 48 godzin później to Viny Sobrevia wygrała pierwszą edycję tej operacji wykrywania. Tym samym na starcie Historycznego Grand Prix Francji (19–21 kwietnia na torze Paul-Ricard) zasiądzie za kierownicą jednomiejscowy przygotowane przez AGS.

ÂDwudziestopięcioletni Viny Sobrevia nie jest nieznany światu sportów motorowych ani nawet początkujący. W ostatnich latach Alesianin wziął udział w kilku sezonach kartingowych, w Mistrzostwach Świata, ale także w Mistrzostwach Europy, zanim porzucił swoją pasję na rzecz kariery zawodowej. „To marzenie, które się spełni, aby zasiąść za kierownicą samochodu Formuły 25 podczas Historycznego Grand Prix Francji i mogę tylko podziękować firmie AGS za tę szansę! Świetnie się bawiłem przez cały weekend, Formuła 1 już daje mnóstwo frajdy z jazdy, ale F4 będzie czymś innym! »

Młody człowiek będzie miałMożliwość odkrycia jego samochodu podczas odcinka testowego na torze Circuit du Var na dzień przed wyjazdem do Paul-Ricard. Doskonała okazja, aby zapoznać się z działaniem nowego uchwytu.

Uwaga że trzej pozostali finaliści będą mieli szansę wziąć udział w weekendzie Historycznego Grand Prix Francji w ramach przejazdów demonstracyjnych (5 x 20 minut) za kierownicą Mygale F4 należącej do obiektu.

Znajdź wkrótce w AUTOhebdo lWywiad z Vinym Sobrevią, zwycięzcą operacji „Od Kart do F1” 2024.

CZYTAJ TAKŻE: Od Kart do F1: 4 znanych finalistów

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz