Kalle Rovanperä faworytem Rajdu Szwecji?

Nieobecny w Monte Carlo ustępujący podwójny mistrz świata rozpoczyna sezon w Szwecji, gdzie będzie miał bardzo korzystną pozycję startową.

opublikowany 11/02/2024 à 14:31

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Kalle Rovanperä faworytem Rajdu Szwecji?

Kalel Rovanperä ponownie zasiadł za kierownicą podczas Rajdu Arktycznego 2024. Zdjęcie TGR

Druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) zbiegnie się z fanfarowym powrotem Kalle Rovanperä (Toyota). Dwukrotny odchodzący mistrz pozostał w domu podczas meczu Rajd samochodowy Monte Carlo, ponieważ Fin opowiada się za częściowym programem zmiany decyzji w 2024 r.

Tak naprawdę młody 23-letni kierowca skorzysta z korzystnej pozycji startowej w jedynym rajdzie rozgrywanym na zaśnieżonym i oblodzonym terenie (15-18 lutego). Ponadto syn Harriego Rovanperä (zwycięzcy Szwecji w 2001 r Peugeot) doskonalił swoje przygotowania startując na początku lutego w Rajdzie Arktyki.

CZYTAJ TAKŻE > Ankieta skierowana do fanów, aby lepiej zrozumieć ich oczekiwania co do przyszłości WRC

„Zawsze uwielbiałem jazdę po śniegu i jest to jedno z najlepszych uczuć, jakich można doświadczyć za kierownicą samochodu rajdowego. wyjaśnia Kalle Rovanperä. Szwecja była dla nas w przeszłości dobrym testem, ale w zeszłym roku nie byliśmy zbyt silni, więc w tym roku chcemy walczyć.

Ponieważ jest to jedyna impreza na śniegu, znalezienie idealnych ustawień samochodu nie jest łatwe po zaledwie kilku dniach testów w takich warunkach. Myślę jednak, że podczas testów znaleźliśmy kilka przydatnych rzeczy i zmierzamy we właściwym kierunku, więc nie mogę się doczekać rajdu. »

Dyrektor sportowy Jari-Matti Latvala przyznaje, że Toyota skupiła się na zwiększeniu osiągów na skandynawskiej ziemi. „W zeszłym roku było to dość trudne spotkanie (zwycięstwo Dziękuję Ci na Fordzie i walczyć z Hyundaiem. Nota redaktora), więc naprawdę staraliśmy się dobrze przygotować w tym roku, ponieważ chcemy wrócić do walki o zwycięstwo.

Udział w Rajdzie Arktyki i testy w Finlandii pozwoliły nam być jak najlepiej przygotowanym. Kalle rozpoczyna sezon w Szwecji i może być bardzo mocny w tego typu zawodach, a pozycja startowa powinna mu pomóc w walce w czołówce. »

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz