Sami Pajari na podium w Japonii: „Mam nadzieję, że w końcu nadejdzie zwycięstwo”.

Po raz piąty w siedmiu rajdach Sami Pajari stanął na podium. W Rajdzie Japonii Fin nie zdołał rzucić wyzwania Elfynowi Evansowi i Sébastienowi Ogierowi, ale nie zawiódł, prezentując kolejny solidny występ.

opublikowany 01/06/2026 à 15:42

Mathieu Chambenoit

  Skomentuj ten artykuł! 1

Sami Pajari na podium w Japonii: „Mam nadzieję, że w końcu nadejdzie zwycięstwo”.

© Nikos Katikis / DPPI

W Japonii Sami Pajari zapewnił sobie piąte miejsce na podium w siedmiu rajdach tego sezonu. Siódmy w Portugalii i zmuszony do wycofania się w Monte Carlo, Fin zdołał zająć w swojej karierze tylko trzecie miejsce. ToyotaJedynym lepszym wynikiem jak dotąd jest drugie miejsce osiągnięte kilka tygodni temu w Chorwacji.

W zeszły weekend Sami Pajari, oprócz zajęcia miejsca w pierwszej trójce, wyróżnił się wygraniem łącznie czterech odcinków specjalnych podczas całego wyścigu. Rajd samochodowy z Japonii. Osiągając najszybsze czasy na OS6, 11, 13 i 14, kierowca Toyoty wydaje się zbliżać do prowadzenia w mistrzostwach. WRC.

„Oczywiście, wspaniale jest być na podium. Zwłaszcza tutaj, w Japonii, dla Toyoty. To zawsze coś wyjątkowego”. zwierzył się naszemu mikrofonowi w tę niedzielęDzisiaj staję na podium po raz piąty w tym sezonie. Po raz kolejny w ten weekend mieliśmy bardzo dobre tempo. Udało nam się nawet wygrać kilka odcinków specjalnych.

Pajari nabiera rozpędu

Zadowolony z końcowego rezultatu, ale i ze scenariusza, Sami Pajari słusznie podkreślił swój występ na zakończenie Rajdu Japonii. „Nie chodziło tylko o ostrożną jazdę, aby za wszelką cenę uniknąć błędów i sprintować do mety. Zaprezentowaliśmy się również solidnie. Patrząc na całość, możemy być tylko zadowoleni”.

CZYTAJ TAKŻE > Oliver Solberg znów nie odniósł zwycięstwa w Japonii: „To nas dużo kosztuje w mistrzostwach”.

Kiedy w końcu zapytano go o szanse na zwycięstwo, ten, który na tym etapie pozostaje jedynym kierowcą Toyoty, który nie wygrał jeszcze żadnego rajdu w tym roku, odpowiedział powściągliwie, choć ambitnie. „W tym roku zostało jeszcze wiele, wiele rajdów, jesteśmy dopiero w połowie sezonu! Oczywiście mam nadzieję, że zwycięstwo w końcu nadejdzie, ale wciąż trudno to przewidzieć”.

W kolejnym wydarzeniu, Rajdzie Grecji, wezmą udział wszyscy najlepsi kierowcy, w tym Sebastian Ogier – ale może stanowić nową szansę dla Fina na kortach ziemnych.

Wywiad przeprowadził Pierre Barré w Japonii.

Mathieu Chambenoit

Odpowiadam za kategorie samochodów jednomiejscowych (F2, F3, FRECA, Eurocup-3, F4...), lubię rozmawiać o F1, Endurance i MotoGP.

Sklep Autohebdo

Zobacz sklep

Skomentuj ten artykuł! 1

Aby przeczytać także

komentarze

1 Uwagi)

C

KRZYSZTOF

01 o 06:2026

Spieszcie się, w przyszłym roku każdy będzie miał szansę.

Aby napisać komentarz