CHL Sport Auto wchodzi na rynek globalny dzięki Suninen i Lindholm

Zespół Ardèche będzie rywalizować w WRC2 z Teemu Suninenem i Emilem LIndholmem, a także w Rajdowych Mistrzostwach Francji z Hugo Margaillanem.

opublikowany 12/02/2024 à 11:16

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

CHL Sport Auto wchodzi na rynek globalny dzięki Suninen i Lindholm

Emil Lindholm wystartuje w Rajdzie Szwecji 2024 za kierownicą tego Hyundaia. © CHL Sport Auto

Francuski zespół CHL Sport Auto wskakuje na wyższy bieg w 2024 roku. Zespół prowadzony przez Christophe'a Lecureux będzie rywalizować w WRC2 z Finami Emilem Lindholmem i Teemu Suninenem, a także w Rajdowych Mistrzostwach Francji z Hugo Margaillanem.

 

CZYTAJ TAKŻE > Zwiedzanie Hyundai Motorsport: za kurtyną w Alzenau

W 2024 roku Teemu Suninen pozostanie w rodzinie Hyundai Motorsport, ale w związku z tym schodzi o jeden poziom niżej. Fiński pilot, niezależny strzelec w WRC w 2023 roku wezmą udział w zawodach WRC2 w tym sezonie u południowokoreańskiego producenta. Jeśli chodzi o Emila Lindholma, mistrz WRC2 w 2022 roku będzie chciał odebrać swoją własność.

Obaj rodacy w tym sezonie stoczą pięć rund WRC2, ale ich programy nie będą identyczne. Na przykład Emil Lindholm weźmie udział w Rajd samochodowy ze Szwecji (15-18 lutego), w przeciwieństwie do Teemu Suninena.

„Powaga, profesjonalizm i motywacja, jakie wykazują moje zespoły od 2011 roku, nadal procentują, nawet jeśli na każdym etapie, przez który przechodzi firma, najważniejsze jest przed nami, wyjaśnia Christophe Lecureux, szef zespołu Ardèche.

W przypadku Emila i Teemu oczywiste jest, że odgrywanie czołowych ról będzie wyraźnie celem wyznaczonym na każdą rundę, w której będą obecni w WRC2. Jestem przekonany, że Hugo w Mistrzostwach Francji będzie miał broń, aby odnieść pierwsze zwycięstwo i walczyć o tytuł w przyznanych mu dwóch sezonach (2024 i 2025). Nie możemy się doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału z całym zespołem! »

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz