Nowy krok w kierunku powrotu WRC do Irlandii

Irlandzka federacja wita w tym tygodniu emisariuszy Organizatora WRC, aby poczynić postępy w pisaniu trzyletniego kontraktu.

opublikowany 12/02/2024 à 14:17

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Nowy krok w kierunku powrotu WRC do Irlandii

Rajd Irlandii odbył się w latach 2007 i 2009. Foto DPPI / François Baudin

Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) czy wróci do Irlandii w 2025 roku? W każdym razie taką nadzieję ma wyspiarska federacja sportów motorowych Motorsport Ireland. Organizacja wkracza na nowy poziom, ogłaszając przybycie w najbliższy wtorek, 13 lutego, delegacji Organizatora WRC.

CZYTAJ TAKŻE > Ku powrocie Rajdu Irlandii do WRC?

Ten dzień może być kluczowy dla przyszłości tego wydarzenia. „We wtorek rano i po południu spotykamy się z przedstawicielami rządu z promotorem WRC my (Irlandia sportów motorowych) spotkali się z przedstawicielami trzech stref wybranych na gospodarzy rallye, Tralee MTU, tor wyścigowy Limerick i Waterford Quays », wyjaśnił Arden Harper, prezes Motorsport Ireland, do gazety Irish Examiner.

Jak podaje ten dziennik, irlandzki rząd aktywnie zabiega o budżet w wysokości 15 milionów euro na podpisanie trzyletniego kontraktu z organizatorem WRC. Rajd Irlandii odbył się już dwukrotnie w WRC, w latach 2007 i 2009. Za każdym razem Sébastien Loeb (Citroën) wygrał.

„Nie będziemy mieli dobrych wiadomości, dopóki nie podpiszemy umowy, ale nie zgłoszono żadnych pytań dotyczących naszej propozycji rządu, co jest dobrą rzeczą”– uważa Arden Harper.

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz