To najważniejsze wiadomości tygodnia poprzedzającego Grand Prix Chin. F1, druga runda sezonu 2026: Mercedes-AMG potwierdziło obecność Max Verstappen w jednym ze swoich samochodów GT3 podczas zbliżającego się 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. Czterokrotny mistrz świata stanie na linii startu Zielonego Piekła w samochodzie w barwach swojego zespołu, a towarzyszyć mu będzie trójka specjalistów: Lucas Auer, Jules Gounon i Daniel Juncadella. Widok czołowego kierowcy sportów motorowych w jego najlepszym składzie na wyścig wytrzymałościowy, w jego i tak już napiętym harmonogramie, to rzadkie, ale mile widziane wydarzenie.
« To jeden z najlepszych wyścigów na świecie. wyjaśnił Max Verstappen na konferencji prasowej w Szanghaju (Chiny)To również jeden z najlepszych torów. Szczerze mówiąc, z samochodem klasy GT to dla mnie idealna prędkość do jazdy. Myślę, że jeśli pojedzie się tam szybciej, w niektórych miejscach może być trochę niebezpiecznie. Oglądam ten wyścig od dawna. Znam też wielu znajomych, którzy w nim brali udział i mówią, że to jedno z najlepszych doświadczeń w życiu. Lubię też ścigać się innymi samochodami, więc to właściwie pierwszy raz, kiedy mogę to zrobić naprawdę poważnie. Jestem więc bardzo podekscytowany. Nie mogę się też doczekać, żeby zobaczyć, jak nam pójdzie. Jest bardzo silna stawka, więc naprawdę się na to cieszę. »
Verstappen jest tym bardziej zachwycony, że już wcześniej wielokrotnie podkreślał, jak mało przyjemności sprawiają mu nowe samochody, porównując je do „ Formuła E pod sterydami ". " Tak naprawdę nie chodzi o prędkość, bo w przeciwnym razie przyjemność z jazdy byłaby zawsze bardzo duża (w Formule 1), bo to jest najwyższa prędkość. wyjaśnia Holender. Chodzi bardziej o to, jak pracujesz z ludźmi. Atmosfera w padoku też jest trochę inna. Jest prawdopodobnie trochę bardziej oldschoolowo (na Nürburgringu), mniej politycznie, co prawdopodobnie bardziej doceniam. Mogę też być trochę bardziej sobą. To lubię, a poza tym są oczywiście wyścigi – wszystkie te duże zawody wytrzymałościowe – w których chcę brać udział. To też coś, co robił mój ojciec, kiedy byłem dzieckiem. I myślę, że nie muszę być tylko kierowcą Formuły 1. Mogę robić też inne rzeczy, zwłaszcza że jestem tu już od jakiegoś czasu i osiągnąłem już wszystko, co chciałem. Dlatego chcę odkrywać inne możliwości. Wolę to zrobić teraz, niż czekać do czterdziestki. »
CZYTAJ TAKŻE > Oficjalnie: Max Verstappen weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring w 2026 roku
Zanim Verstappen pokona 24 godziny na Nordschleife, wróci na legendarną północną pętlę, aby wziąć udział w drugiej rundzie NLS, której termin został przyspieszony, aby umożliwić mu udział. Pierwotnie planowana na 28 marca, podczas Grand Prix Japonii, runda odbędzie się teraz 21 marca. Napięcia na Bliskim Wschodzie mogą skłonić kierowcę do rozważenia tej opcji. czerwony Byk aby wziąć udział w kolejnej rundzie mistrzostw Niemiec. Wyścig jest rzeczywiście zaplanowany podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej, ale może zostać odwołany lub przełożony. Trwający konflikt w regionie wpłynął już na kalendarz kolejnych mistrzostw świata, przekładając 1812-kilometrowy wyścig Grand Prix Kataru, który miał być pierwszą rundą mistrzostw. WEC 28 marca, po czym przełożono je na bliżej nieokreślony termin. Jeśli coś będzie nie tak z harmonogramem, sprawdzę, co jest możliwe. odpowiedział Verstappen.
CZYTAJ TAKŻE > „Zadziwił mnie”: Jules Gounon wspomina testy GT3 Maxa Verstappena
Całodobowy Nürburgring

Skomentuj ten artykuł! 0