Max Verstappen Nigdy nie ukrywał swojej ambicji, by wziąć udział w legendarnym 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring. Po uzyskaniu licencji na jazdę na Nordschleife, Holender wygrał swój pierwszy wyścig GT3 w rundzie Nürburgring Langstrecke-Serie (NLS), pomiędzy Grand Prix Azerbejdżanu i Singapuru jesienią 2025 roku. Jechał wtedy Ferrari 296 GT3 Emil Frey Racing, które dzielił z Chrisem Lulhamem.
Chociaż 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring w 2026 roku zaplanowano na 16 i 17 maja, rundy przygotowawcze niestety pokrywają się z Grand Prix Formuła 1Pierwotnie zaplanowana na 28 marca, tego samego dnia co Grand Prix Japonii, druga runda NLS została przeniesiona na 21 marca. Aktualizacja strategiczny „Według organizatorów, Max Verstappen mógłby wziąć udział i przygotować się do 24-godzinnego wyścigu na Nürburgringu. Jednak żaden wyścig przygotowawczy nie jest obowiązkowy, więc Holender będzie miał osobiste preferencje.”
Zmiana w kalendarzu taktycznym
« Aby zmaksymalizować udział społeczności międzynarodowej, konferencja NLS2 została przeniesiona na 21 marca. NLS ujawnia na swoich portalach społecznościowych. Ta zmiana wykorzystuje wolny termin w kalendarzu Formuły 1, pomiędzy Grand Prix Chin i Japonii. Dzięki dopasowaniu do kalendarza międzynarodowego, umożliwiamy udział w NLS kierowcom najwyższej klasy. Ta decyzja zwiększa naszą globalną widoczność, przynosząc korzyści wszystkim zespołom, uczestnikom i całemu regionowi Nürburgring. »
« Decyzja o przełożeniu daty, którą ustalono bardzo wcześnie, została podjęta po intensywnych dyskusjach z wieloma stronami zainteresowanymi, biorąc pod uwagę interesy wszystkich stron zgodnie z duchem sportów motorowych., zapewnia Mike Jäger, szef NLS, w komentarzach przekazanych przez Raport GT. Chcemy wykorzystać ogólnoświatową uwagę, jaką NLS zyskało w ubiegłym roku dzięki udziałowi Maxa Verstappena, dla dobra wszystkich zespołów i wszystkich zawodników. W obliczu spodziewanego entuzjazmu związanego z przybyciem Holendra, niemiecki tor rzeczywiście dobudował dodatkowe trybuny we wrześniu 2025 roku.
Należy również zauważyć, że Verstappen Racing, zespół Maxa, podpisał umowę z Mercedes-AMG za zobowiązanie do udziału w GT World Challenge Europe. Max Verstappen powinien zatem jeździć Mercedesem-AMG z Winward, jeśli wystartuje w NLS2.
Chris Lulham i Dani Juncadella w tym sezonie rywalizują w Sprint Cup dla Verstappen Racing, a takżeWytrzymałość Pucharu, w którym będzie im towarzyszył fabryczny kierowca Mercedesa, Jules Gounon. Gounon miał okazję oglądać testy GT3 Maxa Verstappena w Estoril (Portugalia) pod koniec 2025 roku. Dani Juncadella i Jules Gounon będą jednak musieli wziąć udział w prologu. WEC w Katarze 22 i 23 marca, gdzie będą jeździć odpowiednio z Genesis i AlpineTak więc Lucas Auer, kierowca Mercedesa w DTM, ma dołączyć do Holendra podczas NLS2.
CZYTAJ TAKŻE > „Zadziwił mnie”: Jules Gounon wspomina testy GT3 Maxa Verstappena
Mały Pimousse
26 o 01:2026
Śmiałbym się do rozpuku, gdyby Verstappen nie pojawił się na tej rundzie...