Formuła e – Andretti cofa się o krok

Amerykański zespół, znany obecnie jako Amlin Andretti, zdecydował się na powrót do pakietu stosowanego w pierwszym sezonie Formuły E.

opublikowany 27/08/2015 à 11:29

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Formuła e – Andretti cofa się o krok

Podczas prezentacji spośród ośmiu producentów wybranych przez FIA opracować własne rozwiązania dotyczące układu napędowego jednomiejscowych pojazdów wykorzystywanych w drugim sezonie serialu Formuła e, drużyna Formuła Andrettiego E był w dobrej sytuacji.

Jednak wstępne testy przed sezonem 2015–2016, które odbyły się w sierpniu w Donington w Anglii, nie pozwoliły zespołowi Michaela Andrettiego przejechać wystarczającej liczby kilometrów, aby zapewnić niezawodność układu napędowego. Stąd powrót w ostatnim dniu testów w ubiegły wtorek do pakietu z sezonu 2014-2015, który pozwolił Simona de Silvestro i Robin Frijns wyrównać wieże.

Ten krok wstecz pozostanie decyzją Amlina Andrettiego na nadchodzący sezon. „Było oczywiste, że w tym momencie stoimy przed wieloma problemami. Kontynuowaliśmy pracę nad tą sprawą i byliśmy pewni, że znajdziemy rozwiązanie, ale niestety okoliczności nie pozostawiły nam wyboru.

Ważne jest, aby pokazać się w dobrym świetle, dlatego wstrzymujemy nasze plany rozwoju układu napędowego i nie rezygnujemy ze statusu producenta. Będziemy kontynuować pracę, ale po prostu opóźnimy wprowadzenie do trzeciego sezonu. » – precyzuje Roger Griffith, szef Andretti Technologies.

Sezon Formuły E 2015-2016 rozpocznie się 17 października w Pekinie w Chinach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz