Chrono

Więcej wiadomości

Piloci

Jan Bonato
Jan Bonato
Pays Flaga_Francji.svg
Stabilny Citroën
Popularne przedmioty

Wszystko, co musisz wiedzieć o Rajdzie Francji:

Utworzone w 1967 roku Rajdowe Mistrzostwa Francji pozostają absolutnym punktem odniesienia na skalę europejską. W roku 2024 kalendarz obejmuje dziewięć rund, w tym najważniejsze Rallye du Touquet, Rallye du Var, Rallye d'Antibes i Rallye Coeur de France. Zawody rozgrywane są na asfalcie i szutrze, a na koniec sezonu najlepszy kierowca na starcie zostaje koronowany na rajdowego mistrza Francji.

Kierowcy Rajdu Francji, których będziemy śledzić w 2024 roku:

Czterokrotny mistrz Yoann Bonato (Citroen C3 / CHL Sport Auto) będzie musiał wiele zrobić, aby zachować koronę w obliczu silnej konkurencji. Na czele tych pretendentów znajduje się jego wicemistrz sezonu 2021 Quentin Giordano pewnie za kierownicą Sarrazin Motorsport Polo GTi oraz Nicolas Ciamin, który w tym roku dołącza do programu Hyundai Junior Driver Program, aby rywalizować w całym CFR nowym i20 N Rally2. Były kierowca Peugeot Sport WRC, Cédric Robert, będzie mógł walczyć o zwycięstwo na sprzyjającym mu terenie Alpine A110 R-GT. Na koniec postawmy na kilka najważniejszych wydarzeń, które opowiedział zwycięzca 2021 Rally Cup w 208 r., Hugo Margaillan (Ah nr 2352) za kierownicą swojego C3 Rally2.

Kim jest trzech francuskich kierowców rajdowych odnoszących największe sukcesy?

Francuz Bernard Béguin (1979, 1991, 1992, 1993) i Yoann Bonato (2017, 2018, 2020, 2021) to dwaj kierowcy odnoszący największe sukcesy w historii rajdowych mistrzostw Francji. Z kolei najwięcej zwycięstw ma na swoim koncie Bernard Darniche z 40 sukcesami.

Jaki jest najlepszy francuski samochód rajdowy?

Citroën C3 był absolutnym punktem odniesienia, pomimo pewnych błyskotliwości VW Polo. Nowy Hyundai i20 N, umiejętnie poprowadzony do zwycięstwa w Le Touquet w 2022 roku przez Nicolasa Ciamina, wydaje się być w stanie wstrząsnąć hierarchią.

Gdzie oglądać Rajd Francji?

Aby śledzić Rajdowe Mistrzostwa Francji, w każdą niedzielę wydarzenia na Canal +, kanale FFSA na YouTube i AUTOhebdo działa Klub Rally!

Autohebdo – często zadawane pytania (FAQ)